Materiał Partnera

Elementy z blach aluminiowych w ofercie firmy Metal System

Elementy z blach aluminiowych w ofercie firmy Metal System

Firma Metal System jest jedną z nielicznych w Polsce firm zajmujących się technologią fasad wentylowanych z metali i tworzyw sztucznych oraz technologią samonośnych zadaszeń membranowych. Produkty te znajdują zastosowanie w zadaszeniach stadionów, pasaży handlowych i wszelkich innych innowacyjnych konstrukcji budowlanych. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i doświadczenie stanowią gwarancję wysokiej jakości wytwarzanych elementów.

Kasetony

Podstawą oferty firmy Metal Systemfasady wentylowane. W tym zakresie produkty firmy można podzielić na kilka grup w zależności od materiału, z jakiego są wykonane oraz ich przeznaczenia. Pierwszą są elementy z blach aluminiowych. Znajdują się tu kasetony aluminiowe dostępne trzech rodzajach, każdy dodatkowo w wersji perforowanej.

Stanowią one element zewnętrznych fasad wentylowanych i wykonane są z blach aluminiowych ze specjalnych stopów przystosowanych do zastosowania w tego rodzaju konstrukcjach. Na życzenie klienta powierzchnia klienta jest uszlachetniana poprzez lakierowanie proszkowe lub anodowana.

Typ K1 mocowany jest na systemowym stelażu w fudze pionowej lub poziomej, z dociepleniem postaci wełny mineralnej lub wełny szklanej. Typ K2 montowany jest na fudze pionowej i zawieszany na systemowym stelażu w kształcie ceownika. Również wyposażony w docieplenie na bazie wełny mineralnej lub szklanej. Mocowanie typu K3 jest niewidoczne. Docieplenie tego kasetonu oparte jest o te same materiały co w przypadku pozostałych.

Obróbki

Wśród produktów z blach aluminiowych dostępne są również obróbki attykowe z łącznikiem ryflowanym odprowadzającym swobodnie odpady atmosferyczne. Model A1 mocowany jest na stelażu systemowym, model A2 – bez widocznych wkrętów.

Obróbka metali obejmuje również elementy w obróbce walcowania możliwą we wszystkich oferowanych modelach kasetonów częściowo z dospawanymi kołnierzami poziomych półek. Obudowa słupów okrągłych wykonywana jest po promieniu z mocowaniem widocznym w fudze pionowej złączy lub zawiesiach w systemie ceownika z bolcem aluminiowym.

Oferowane obróbki przyokienne dopasowane są kształtem do konkretnej elewacji wentylowanej. Znaczenie ma tu tez materiał wykorzystany do jej konstrukcji. Dodatkowo parapety mogą być wygłuszone specjalną masą  wykonane w dowolnej kolorystyce lub anodowane.

Konsole do mocowań systemów nośnych pod fasady wentylowane wykonywane są z profilu aluminiowego z punktem przesuwnym i punktem stałym o głębokościach między 60 mm a 200 mm. Uzupełnieniem oferty są konstrukcje i zabudowy balkonowe wykonane z aluminium lub stali. Budowane z płyt typu Trespa lub perforowanych i wkomponowane w architekturę fasady zewnętrznej.

Opracowanie:
Kostrzyn nad Odrą, Prosta 11 lok. 13
tel. 95 728 32 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz