Materiał Partnera

Elementy wyposażenia luksusowych apartamentów

Elementy wyposażenia luksusowych apartamentów

Elementy wyposażenia luksusowych apartamentów

Czym powinien się cechować idealny luksusowy apartament turystyczny na wynajem? Na co zwracać największą uwagę przy wyborze noclegu? Te pytania należy sobie zadać
w trakcie planowania wyjazdu z grupą znajomych lub z rodziną. Sprawdzamy, jakie elementy wyposażenia powinien zawierać obiekt, by zapewniał gościom beztroski
i komfortowy urlop w najlepszych warunkach.

Właściwy metraż  

Przy wyborze luksusowego apartamentu na wynajem powinieneś zwrócić uwagę na metraż. Powinien być na tyle atrakcyjny, aby goście mieli poczucie przestrzeni i prywatności (o ile zamkną drzwi do swojego pokoju), a jednocześnie na tyle rozsądny, by nie rozdzielać grupy.

Optymalny metraż w luksusowym apartamencie wynosi około 40 m2. Jest to więc wielkość zbliżona do standardowego mieszkania.

Część kuchenno-jadalna

Stół, przy którym zasiądzie co najmniej kilka osób, i funkcjonalny aneks kuchenny to elementy wyposażenia, które cechują dobrej kasy obiekty wypoczynkowe. Bo czy może być coś przyjemniejszego od spędzania czasu z bliskimi osobami przy spożywaniu wspólnie przygotowanego posiłku? W luksusowym apartamencie możesz czuć się jak w domu, i to dosłownie.

Skoro już mowa o kuchennych udogodnieniach, nie sposób nie wspomnieć o sprzęcie AGD, który powinien być standardem. Mowa tutaj o kuchence mikrofalowej, czajniku lub tosterze. Luksusowe apartamenty mają wszystkie te urządzenia
w standardowym wyposażeniu. Oczywiście należy też wspomnieć o komplecie naczyń, których ilość również powinna być dostosowana do liczby potencjalnych lokatorów.

Dostęp do prywatnej łazienki

Dobrej jakości apartamenty turystyczne na wynajem oferują prywatne łazienki. Oznacza to, że goście korzystają ze standardu opracowanego dla hoteli, a nie hosteli. Pomieszczenia łazienkowe muszą być wyposażone we wszystkie możliwe wygody – w tym prysznic lub wannę – i stwarzać atmosferę relaksu, niczym w najlepszym Spa. 

Wygoda i komfortowy odpoczynek

Wspomnieliśmy o tym, że w luksusowym apartamencie goście powinni czuć się jak u siebie
w domu. A więc obok wspólnego gotowania i spożywania posiłków, liczy się również dostęp do rozrywki.

Jak tłumaczy ekspert z Apartamentów Krupówki 19 Zakopane: „Dobrą zabawę zapewni telewizja satelitarna oraz całodobowy dostęp do Wi-Fi. W apartamencie powinna być również wydzielona specjalna przestrzeń wypoczynkowa z fotelami i sofami, przeznaczona do codziennej integracji.”

Istotna jest także strefa „nocna”. Łóżka muszą być wygodne i miękkie, a pościel świeża
i czysta
. W razie potrzeby obsługa obiektu powinna na życzenie wymienić tekstylia. Taka dbałość o szczegóły świadczy o klasie miejsca wypoczynkowego.

Doskonała lokalizacja

Wyposażenie i wygląd apartamentu to jedno, ale równie ważny jest widok z okna i bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych. Dobrze jest wybierać takie obiekty, które znajdują się blisko najbardziej lubianych szlaków lub miejsc turystycznych, a jednocześnie zapewniają cichy i spokojny wypoczynek.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz