Artykuł sponsorowany

Elementy tnące do obróbki drewna z Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Faro Robert Lewczyk

Elementy tnące do obróbki drewna z Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Faro Robert Lewczyk

Prowadzisz zakład stolarski lub obróbki drewna? Jesteś hobbystą i masz własny warsztat, w którym lubisz pracować z drewnem? Narzędzia do obróbki drewna z Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Faro Robert Lewczyk będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! W poniższym artykule przyjrzymy się rodzajom elementów tnących i wiercących w ofercie tej firmy. Postaramy się też odpowiedzieć na najczęstsze pytania związane z ich wyborem. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje elementów tnących

Pierwszym elementem oferty firmy Faro z Lublina są wysokiej jakości frezy z węglika spalonego z lutowanymi ostrzami HSS i HM. Są to elementy tnące wykorzystywane we frezarkach, Na rynku dostępne są także frezy ze stali szybkotnącej, nadają się one jednak tylko i wyłącznie do obróbki mechanicznej drewna miękkiego, takiego jak to z sosen, świerków czy topoli. Ostrza z węglika spalonego są w tym aspekcie dużo bardziej uniwersalne i nadają się zarówno do obróbki drewna miękkiego, jak i twardego. Pracownicy z Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Faro Robert Lewczyk są w stanie wykonać frezy z projektu klienta lub dostarczonego wzoru czy elementu. Produkują także frezy trzpieniowe w wersji lutowanej i jako głowice z wymiennymi płytkami HM lub wymiennymi nożami HSS lub HM, które znajdą zastosowanie nie tylko w obrabiarkach ręcznych, ale też w maszynach CNC.

Następnym elementem są różnego rodzaju tarcze tnące do pił tarczowych do drewna. Podobnie jak w przypadku frezów, pracownicy firmy Faro z Lublina wyprodukują tarcze idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Obejmuje to na przykład to, do jakiego rodzaju drewna będą one używane — do miękkiego, twardego czy mokrego? W zależności od tego zmieniać się będą ilość, materiał i kształt zębów na pile, ich kąt natarcia, czy też średnica tarczy. Ta ostatnia jest ważna nie tylko ze względu na dopasowanie do piły. I tak na przykład małe tarcze najlepiej sprawdzą się w obróbce elementów miękkich. Dobór odpowiedniej tarczy do obróbki drewna do mocy i wielkości posiadanej piły, a także do właściwych zastosowań zdecydowanie zwiększy produktywność i powtarzalność w Twoim warsztacie.

Jakie wiertła wybrać?

Ostatnim elementem przedstawianej oferty są wiertła do drewna. W asortymencie firmy Faro z Lublina znajdziesz wiertła zarówno z wkładami ze wspomnianego węglika spalonego, jak i też wiertła z wolframu, które charakteryzują się zwiększoną żywotnością i wytrzymałością na ścieranie. Obie wersje dostępne są w wersjach przelotowych oraz nieprzelotowych z akcesoriami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz