Materiał Partnera

Elementy nadwozia samochodowego uzyskiwane poprzez wytłaczanie

Elementy nadwozia samochodowego uzyskiwane poprzez wytłaczanie

Elementy nadwozia samochodowego uzyskiwane poprzez wytłaczanie, a następnie łączenie wytłoczek w podzespoły poprzez spawanie łukowe czy zgrzewanie oporowe.

Samochodowa karoseria to poszczególne części wykonane z blachy, które są ze sobą łączone w taki sposób, by tworzyć spójną i funkcjonalną całość. Dzięki temu nadwozie pozostaje nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim stanowi ochronę dla użytkowników pojazdu. Elementy nadwozia tworzy się m.in. poprzez wytłaczanie, a następnie łączenie wytłoczonych elementów w podzespoły. Jakie konkretnie podzespoły powstają w ten właśnie sposób?

Branża motoryzacyjna to niezwykle istotna część przemysłu, która nieustannie się rozwija i wymaga dostarczania elementów najwyższej jakości. Zaliczają się do nich części karoserii, które powstają m.in. w procesie wytłaczania. Tłoczenie jest procesem obróbki plastycznej która wykorzystuje specjalny tłocznik, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie z płaskiej blachy element/część o pożądanej formie. Nowoczesne zakłady są w stanie przygotować elementy nadwozia precyzyjnie zachowując jednocześnie wysoką powtarzalność.

Jedną z firm zajmujących się dostarczaniem komponentów dla przemysłu samochodowego jest Snop Automotive Opole Sp. z o.o. – oferta tego przedsiębiorstwa obejmuje rozmaite wytłoczki, które są następnie podstawowymi elementami karoserii w pojazdach. Wytłoczki te są łączone w podgrupy podzespołów poprzez spawanie łukowe jak i/lub zgrzewanie oporowe. Do takich podzespołów należą np. słupki typu A, B lub C, ramy dachu, belka wsporcza kokpitu, zderzaki czy wszelkie wewnętrzne elementy szkieletu karoserii samochodowej. Podczas produkcji takich elementów wymaga się sporej precyzji. Taką precyzję zagwarantuje specjalistyczny, nowoczesny park maszynowy, znajdujący się na wyposażeniu najlepszych zakładów zajmujących się produkcją elementów nadwozia samochodowego.

Opracowanie:
Opole, Oświęcimska 122e
tel. 77 402 02 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz