Artykuł sponsorowany

Elementy drewniane wykorzystywane w produkcji mebli

Elementy drewniane wykorzystywane w produkcji mebli

Drewno to materiał wszechstronny, zwłaszcza w aranżacji wnętrz. Do jego największych zalet należy wytrzymałość, a także możliwość kształtowania na wiele sposobów. Elementy drewniane mogą być cięte, toczone, ale także gięte, albo rzeźbione. Można je także różnie łączyć – za pomocą kleju, elementów metalowych, albo drobnych elementów, jak kołki drewniane, czy drążki. Dowiedz się więcej o zaletach drewnianych mebli i metodach ich wykonywania.

Dlaczego warto postawić na meble drewniane?

Meble drewniane są solidne i trwałe. Wielu użytkowników bardzo sobie ceni to, że jest to materiał naturalny. Co istotne, w zależności od sposobu wykonania, gatunku wykorzystanego drewna, czy rodzaju zdobień, meble drewniane mogą się świetnie wpasować zarówno w klasyczny styl wnętrza, czy w prostą elegancję stylu nowoczesnego, albo wręcz industrialnego. Oprócz mebli, z drewna można także wykonywać inne elementy wystroju wnętrza, jak schody i balustrady, blaty kuchenne, podłogi, czy listwy przypodłogowe.

Jednym z istotnych elementów drewnianych, wykorzystywanych przy wytwarzaniu mebli i innych wyrobów stolarskich, są drążki drewniane. Jest to pozornie drobny element, od którego jednak wiele zależy. Drewniane drążki to element podłużny, o okrągłym lub owalnym przekroju, które są dostępne w różnych długościach i przekrojach o różnych średnicach. Szczególnie polecane są drążki z drewna bukowego, gdyż ten rodzaj drewna charakteryzuje się wysoką twardością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, czy odgniecenia, a zarazem dużą elastycznością.

Jaki rodzaj drewna sprawdza się najlepiej do produkcji drążków drewnianych?

Wytrzymałość mebla zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj drewna wykorzystany zostanie przy jego produkcji. Ma on też znaczenie dla estetyki, gdyż każdy gatunek drewna ma nieco inny kolor, jednak wytrzymałość mechaniczna jest cechą mającą większe znaczenie. I tu warto wiedzieć, że drewno drzew liściastych ma większą gęstość, zatem jest mocniejsze, niż drewno drzew iglastych. Ale drewno do wykorzystania w stolarstwie, czy przemyśle meblarskim, nie powinno być też zbyt twarde, gdyż wtedy nie poddaje się obróbce. Z tego względu optymalnym drewnem jest drewno bukowe. Parametry mechaniczne drewna są tym bardziej istotne przy wytwarzaniu elementów konstrukcyjnych, czy złączy meblowych, których produkcją zajmuje się firma Kabus. Jako producent kołków i drążków drewnianych do mebli, stawiają oni na wysoką jakość i dlatego głównie w swojej produkcji wykorzystują drewno bukowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz