Materiał Partnera

Eleganckie wnętrza z tapicerowanymi meblami

Eleganckie wnętrza z tapicerowanymi meblami

Do naszych wnętrz bardzo chętnie wybieramy meble tapicerowane. Mają one tę niewątpliwą zaletę, że są różnorodne i pasują do każdego wnętrza, dodając mu wyjątkowego charakteru i elegancji. Dzięki ogromnemu wyborowi tkanin obiciowych można stworzyć ciekawe meble o nowoczesnym designie, lub stylizowane na vintage bądź wiele innych możliwości. Dobór kolorystyki, formy i struktury ogranicza jedynie nasza wyobraźnia i... zasobność naszego portfela.

Tapicerka meblowa najlepszej jakości

Wygodne zestawy wypoczynkowe, miękkie tapicerowane fotele, eleganckie krzesła i tapicerowane kanapy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Można je ustawić w salonie, a także w sypialni, czy jadalni. Jeśli decydujemy się na wybór mebli tapicerowanych, musimy zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale także na jakość wykonania, oraz użyte materiały obiciowe i akcesoria meblowe. Dobry mebel to trwały mebel, a trwałość uzyskuje się między innymi dzięki właściwościom materiałów obiciowych, takim jak odporność na plamy i zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia. Szeroką ofertę tkanin obiciowych ma hurtownia tkanin tapicerskich Magab z Kalwarii Zebrzydowskiej, zagłębia najlepszych mebli w Polsce. Bardzo szeroka oferta rodzajów tkanin obiciowych, sposobów ich wykończenia a także dodatków meblarskich jak guziki, lamówki, sznurki i gwoździe ozdobne sprawia, że producenci mebli, którzy korzystają z materiałów dostarczanych przez tę hurtownię, wytwarzają meble tapicerowane, które mogą wprowadzić do wnętrz smak i wyjątkową elegancję.

Jak prawidłowo dbać o meble tapicerowane?

Mając w domu efektowne meble tapicerowane, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio o nie dbać. Tylko regularne odkurzanie i czyszczenie zapewni im niezrównaną trwałość i sprawi, że nawet po kilku latach będą wyglądać jak nowe. Tkaniny obiciowe powinny być odkurzane nawet dwa do trzech razy w tygodniu, przy użyciu specjalnej końcówki do tapicerek. Po odkurzaniu dobrze jest przetrzeć powierzchnię materiału tapicerskiego wilgotną czystą szmatką. Chodzi o to, by nie wcierać osiadającego na meblach kurzu podczas codziennego korzystania z kanapy, fotela czy sofy. Ważne też, by mebel nie stał blisko okna, gdzie materiał obiciowy narażony będzie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które mogą doprowadzić do wyblaknięcia koloru. Podobnie negatywny wpływ mają źródła ciepła takie jak kominek czy grzejnik. Co parę miesięcy dobrze jest wyprać cały mebel za pomocą odkurzacza piorącego, lub chociaż poprzez nałożenie pianki do czyszczenia tapicerki, oczywiście po przeprowadzeniu próby na mało widocznym miejscu. Należy zwrócić uwagę, że aksamity i welury oraz inne materiały z włosem czyścić trzeba w kierunku układania się włosa.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz