Materiał Partnera

Eleganckie totemy i pylony reklamowe

Eleganckie totemy i pylony reklamowe

Totem nasuwa w pierwszej chwili skojarzenie z symboliką indiańską i w rzeczywistości można znaleźć analogię pomiędzy tym charakterystycznym kulturowym słupem a konstrukcją tworzoną na potrzeby reklamy. Umieszczany w reprezentacyjnych miejscach pełni zarówno funkcje informacyjne, jak i stanowi zachętę do korzystania z usług.

Cechy totemów reklamowych

Totem często jest utożsamiany z pylonem i właściwie powszechnie znana definicja przedstawia zarówno jeden, jak i drugi jako nośnik zewnętrznej reklamy w postaci wysokiego słupa. W rozumieniu potocznym totemy uważa się za bardziej reprezentacyjne, prestiżowe, na nich umieszczane są ważne informacje zarówno dotyczące konkretnej firmy, jak i oznajmiające o umieszczeniu w danym budynku siedziby władz, urzędu czy instytucji kulturalnej. Totemy mogą posiadać konstrukcję jednostronną albo dwustronną. W tym drugim przypadku możliwe jest umieszczenie większej liczby reklam, albo reklamy jednakowej, widocznej z obu kierunków jazdy. Jest to ciekawe rozwiązanie ustawiane na pasie rozdzielającym dwa kierunki ruchu, albo w sąsiedztwie dużych obiektów handlowych z wielkimi parkingami o kilku drogach dojazdowych. Dwustronny totem może być wyposażony w podświetlenie wewnętrzne, dzięki czemu jest też doskonale widoczny po zmroku.

Budowa totemu reklamowego

Totemy reklamowe to zazwyczaj wysokie kilkunastometrowe konstrukcje spotykane między innymi na stacjach benzynowych. Ich forma wymaga solidnego zakotwiczenia w ziemi z uwagi na poddawanie naciskom wiatru i proporcje wysokości do podstawy. Najczęściej serce totemu stanowi specjalne mocne rusztowanie stalowe, bądź aluminiowe ze stopu nazywanego dibondem. Zabezpieczenie stanowi warstwa nanoszonej proszkowo farby. Główna płyta totemu jest obudowywana tworzywem sztucznym. Jeśli reklama jest podświetlana, najczęściej wykorzystuje się do tego celu przejrzyste plexi z naniesionymi naklejkami foliowymi. Do podświetlania stosuje się tradycyjne diody LED albo świetlówki. Wysokie totemy pomimo niewielkiego ciężaru i stabilności wymagają mocowania do podłoża. Niższe mogą być ustawiane swobodnie i dowolnie przenoszone, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako reklama sklepu ustawiana przed drzwiami.

Pylony reklamowe

Podobnie jak eleganckie totemy, pylony reklamowe są wysokimi, pokaźnymi słupami, na których umieszcza się wybrane treści reklamowe. Wip. Studio projektowe. Druk, identyfikacja wizualna oferuje między innymi pylony do celów reklamowych, ale też takie o charakterze informacyjnym, ustawiane na przykład jako słupy powitalne przy wjeździe do miasta albo jako wskazówki, w którym miejscu znajduje się siedziba firmy czy sklepu. Zaletą pylonów jest ich wysokość, niekiedy sięgająca nawet kilkunastu metrów, dzięki czemu są doskonale widoczne w mieście, nawet w gęstej zabudowie. Pylony są bardzo popularne na stacjach benzynowych, informują klientów o cenach paliw w danym dniu. Typowa konstrukcja pylonu składa się z podstawy solidnie zakotwiczonej w ziemi, szkieletu nośnego pokrytego poszyciem zewnętrznym, które zazwyczaj tworzy płyta kompozytowa, aluminium, plexi lub płyty z poliwęglanu. Powierzchnię okleja się drukowaną folią lub maluje proszkowo umieszczając na niej elementy napisów przestrzennych lub grafiki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz