Materiał Partnera

Ekwipunek domowego majsterkowicza

Ekwipunek domowego majsterkowicza

Awarie zdarzają się w każdym domu. Nie do wszystkich jednak trzeba od razu wzywać specjalistów. Drobne naprawy czy też czynności remontowe jest w stanie przeprowadzić każdy, nawet bez większych zdolności do majsterkowania. Wystarczy mieć jedynie w swoim ekwipunku podstawowe narzędzia. Dzięki nim możecie stać się prawdziwymi bohaterami swojego domu!

Bez tych narzędzi ani rusz!

Chcecie zawiesić obraz? Złożyć meble? Dokręcić poluzowaną śrubkę? A może przyciąć drut? Te wszystkie czynności wydają się takie łatwe, prawda? A wyobraźcie sobie, że nie posiadania żadnych, nawet najbardziej podstawowych narzędzi. Wówczas banalne wbicie gwoździa staje się niemożliwe. Dlatego wyposażanie domowego warsztatu najlepiej rozpocząć od najpotrzebniejszych przyrządów. Na początku zaopatrzcie się w młotki – mniejszy, który przyda się przy wbijaniu wspomnianych gwoździ, i większy, dzięki któremu możliwe będzie wykonanie obróbki materiałów. Kolejno trzeba pomyśleć o wkrętakach, popularnie nazywanymi śrubokrętami. W podstawowym ekwipunku majsterkowicza wystarczy posiadać wkrętaki o dwóch typach zakończeń – płaskim i krzyżowym. Do odkręcania i dokręcania różnego rodzaju śrub przydadzą się zaś klucze – imbusowe, nasadowe czy płasko-oczkowe. A jeśli zechcecie przeciąć drut, dowiecie się, że nie jest to takie proste bez odpowiedniego narzędzia – obcęgów.

Dokładne pomiary

Nie raz zdarzy się, że będziecie musieli coś odmierzyć, przeliczyć i dopasować. Niezbędne staną się wówczas narzędzia pomiarowe. W asortymencie firmy MM-TOOLS  znajdziecie miary zwijane, suwmiarki, kątowniki i kątomierze. Nie zapomnijcie także o kupnie poziomicy, dzięki której będziecie w stanie zawiesić prosto półkę i dobrze ustawić meble oraz urządzenia AGD. Bądźcie dokładni co do milimetra!

Kolejny krok – elektronarzędzia

Kupno młotków, śrubokrętów, kluczy i narzędzi pomiarowych już za Wami. Przyszedł czas na elektronarzędzia. Absolutna podstawa – wiertarka. Za jej pomocą będziecie w stanie wywiercić otwór w różnych materiałach. Nie zapomnijcie jednak o zaopatrzeniu się w odpowiednie wiertła. Planujecie przeprowadzenie samodzielnego remontu? Przyda Wam się w takim razie szlifierka, która szlifuje, tnie i poleruje. A jeśli złapaliście bakcyla do majsterkowania i  chcecie przeprowadzać bardziej zaawansowane prace, polecamy pilarki brzeszczotowe do metalu.

Porządek to podstawa

Zastanawiacie się pewnie, gdzie pomieścicie te wszystkie narzędzia? Naturalnie jako pierwsza przychodzi do głowy piwnica, gdzie swoje miejsce znajdują rzeczy, które nie są nam potrzebne na co dzień. Miniwarsztat możecie urządzić sobie także w garażu, na strychu lub w innym mało uczęszczanym przez domowników miejscu. Nie zapomnijcie jednak o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni i zachowaniu porządku. Kupcie specjalne wózki narzędziowe, w których pomieścicie wszystkie swoje skarby.

Opracowanie:
Toruń, Osikowa 34
tel. 60 638 26 66
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz