Artykuł sponsorowany

Ekstrakcja psich zębów w ofercie gabinetu weterynaryjnego Cyryl

Ekstrakcja psich zębów w ofercie gabinetu weterynaryjnego Cyryl

Jeszcze kilkanaście lat temu zaawansowane zabiegi stomatologiczne były zarezerwowane jedynie dla ludzi. Nie jest jednak tajemnicą, że nie tylko nasz gatunek ma problemy z zębami. Dotyczą one również naszych czworonożnych pupili, a zwłaszcza psów. Gabinet weterynaryjny Cyryl z Przasnysza oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną nad psim uzębieniem, w tym również ekstrakcje. Kiedy usunięcie psu zęba staje się koniecznością?

Jak dbać o psie zęby?

Większość psich kłopotów z zębami wynika z zaniedbania. Wina leży niestety po stronie właścicieli, którzy często zapominają o tym, że nie wystarczy dać zwierzakowi specjalnego przysmaku czyszczącego zęby, by uznać kwestię higieny za rozwiązaną. Jak informuje weterynarz z gabinetu Cyryl:

„Prawidłowy sposób żywienia czworonoga faktycznie powoduje wolniejsze odkładanie się płytki nazębnej, ale nie hamuje tego procesu. Wspomniana wyżej płytka jest swojego rodzaju rusztowaniem dla kamienia nazębnego, który w swojej zaawansowanej postaci, wyrządza wiele szkód w pysku czworonoga. Między innymi wnika w kieszonki zębowe, powodując stany zapalne”.

Jak tego uniknąć? Kamień nazębny należy regularnie usuwać u weterynarza. Gabinet Cyryl dysponuje nowoczesnym urządzeniem do ultradźwiękowego czyszczenia psich zębów. To zabieg szybki i bezbolesny. Dla bezpieczeństwa zwierzęcia odbywa się jednak pod znieczuleniem.

Ekstrakcja zębów – kiedy jest konieczna?

Można wymienić kilka przyczyn ekstrakcji psich zębów. U młodych psów zazwyczaj usuwa się przetrwałe zęby mleczne, które mogą mieć negatywny wpływ na wzrost uzębienia stałego. Problem nadliczbowości zębów dotyczy zwykle ras małych i miniaturowych. Z kolei u starszych czworonogów konieczność ekstrakcji najczęściej spowodowana jest chorobami dziąseł wynikającymi z nadmiernego odkładania się kamienia nazębnego. Po czym poznać, że nasz pupil ma z tym kłopot?

  • Jego oddech ma brzydki zapach,

  • możemy zaobserwować, że dziąsła psa są zapuchnięte i zaczerwienione,

  • zwierzak drapie się po pysku i cierpi na brak apetytu,

  • widać, że zęby są w złej kondycji – mają odsłonięte szyjki, są przebarwione.

Każdy z tych sygnałów powinien skłonić nas do odwiedzenia weterynarza. W gabinecie pies zostanie dokładnie zbadany, co pozwoli na określenie sposobu leczenia. Gabinet weterynaryjny Cyryl może się pochwalić dużym doświadczeniem w leczeniu stomatologicznym zwierząt domowych. Pracujący tam specjaliści dokładają wszelkich starań, by ocalić każdy chory ząb. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe, ekstrakcja zęba zostanie przeprowadzona możliwie jak najszybciej, by przywrócić psu komfort i radość życia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz