Artykuł sponsorowany

Ekspert z firmy AP System radzi: kiedy zdecydować się na wymianę, a kiedy na naprawę instalacji grzewczej?

Ekspert z firmy AP System radzi: kiedy zdecydować się na wymianę, a kiedy na naprawę instalacji grzewczej?

Rozbudowa domu nie zawsze wymusza wymianę kotła. Urządzenia gazowe mają zazwyczaj zapas mocy, dzięki czemu inwestorzy mogą zamknąć się w planowanym budżecie. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup nowego pieca, skorzystaj z porady fachowca z firmy AP System. Specjaliści wskażą Ci, który kocioł kondensacyjny będzie najlepszy i pomogą zmodyfikować istniejącą instalację grzewczą.

Rozbudowa instalacji grzewczej – o czym warto wiedzieć?

Ogrzewanie dodatkowej przestrzeni wymaga użycia źródeł ciepła o zwiększonej mocy. Aby ustalić parametry pompy obiegowej i dobrać odpowiednie urządzenia, należy wykonać stosowne obliczenia. Projektant instalacji z firmy AP System ustali, czy kocioł ma zapas mocy, a sposób rozprowadzenia rur umożliwia zastosowanie dodatkowych grzejników bez zmniejszenia efektywności pracy istniejącej sieci grzewczej.

Opinia o możliwości rozbudowy jest wydawana na podstawie projektu domu i rysunków instalacji. Jeżeli właściciel nie posiada dokumentacji, konieczne jest wykonanie inwentaryzacji budowlanej. W czasie prac wstępnych oceniamy także stan techniczny instalacji ze szczególnym uwzględnieniem śladów korozji

– mówi specjalista z AP System.

Naprawa instalacji grzewczej – wymiana kotła na kondensacyjny

Jeśli instalacja działa w układzie grawitacyjnym, warto rozważyć montaż pompy obiegowej. Jak wskazuje technik z AP System, dobrą praktyką jest instalacja zaworów regulacyjnych z głowicami termostatycznymi. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i uniknąć przegrzewania pomieszczeń, dzięki automatycznemu dostosowaniu wydajności grzejników do temperatury panującej we wnętrzu.
Oczywiście, najbardziej widoczne korzyści przynosi wymiana starego kotła na nowoczesne źródło ciepła o podwyższonej efektywności. Jak wskazuje specjalista z AP System, największe oszczędności można wygenerować instalując urządzenie kondensacyjne, które wykorzystuje ciepło utajone powstałe w wyniku kondensacyjnej pary wodnej ze spalin.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz