Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy KDF odpowiadają na pytania w zakresie kas fiskalnych stacjonarnych i przenośnych

Eksperci z firmy KDF odpowiadają na pytania w zakresie kas fiskalnych stacjonarnych i przenośnych

Kto jest zobowiązany do posiadania urządzenia fiskalnego? Czym różnią się kasy fiskalne od drukarek fiskalnych? Jakie cechy powinno mieć oprogramowanie dla restauracji? Na podobne pytania odpowiadają eksperci z firmy KDF w Poznaniu, oferującej nowoczesne urządzenia fiskalne stacjonarne i przenośne, a także profesjonalne programy do prowadzenia firm. Sprawdź, czy kasy dla lekarzy są odpowiednie także dla prawników i przedstawicieli innych zawodów.

Kto musi mieć kasę fiskalną przenośną lub stacjonarną?

Zgodnie z art. 111 ust. 1 Ustawy Vat posiadanie urządzenia fiskalnego oraz wydawanie faktur lub paragonów, a więc dokumentów potwierdzających dokonanie transakcji, obowiązuje wszystkich podatników, którzy zajmują się sprzedażą towarów lub świadczeniem usług na rzecz osób fizycznych. Zależnie od potrzeb podatnik może się zaopatrzyć w model stacjonarny lub wygodne urządzenie przenośne.

Co do zasady urządzenie rejestruje każdą usługę, jaka została wyświadczona oraz wszystkie, sprzedane produkty. Potwierdzeniem zawartej transakcji jest wydrukowany paragon fiskalny, czyli dokument umożliwiający dokładny wgląd w to, za co zapłacił nabywca.

– wyjaśnia ekspert z firmy KDF w Poznaniu, zajmującej się między innymi sprzedażą kas fiskalnych Novitus i Elzab, metkownic, czytników kodów kreskowych, a także wag sklepowych.

Czy drukarka fiskalna i kasa to jedno i to samo urządzenie?

Nie. Kasa fiskalna, zwana również autonomiczną, ma wbudowaną bazę danych o towarach i usługach, którą można zmieniać. Do działania nie potrzebuje specjalistycznego oprogramowania. Zdecydowanie więcej możliwości daje podatnikowi drukarka fiskalna. To urządzenie bazuje na dedykowanym programie komputerowym, z którym jest sprzężone. System rejestruje sprzedaż i wystawia paragony. Aplikacja umożliwia ponadto zmianę stawek przypisanego do konkretnych produktów podatku, a także dodawanie do istniejącej bazy kolejnych towarów bądź usług.

Drukarki fiskalne pozwalają na wprowadzanie rabatów i przeglądanie rabatów oraz blokują możliwość wpisania do bazy pozycji o tej samej nazwie jak te, które w systemie już istnieją, co jest sporym ułatwieniem w przypadku posiadania bogatego koszyka produktowego.

– informuje ekspert z poznańskiej firmy KDF, oferującej sprzedaż drukarek fiskalnych, a także kas fiskalnych dla lekarzy i prawników, renomowanej marki Novitus.

Na co zwrócić uwagę, wybierając systemy dla gastronomii?

Oprogramowanie przeznaczone dla sklepów spożywczych oraz punktów gastronomicznych powinno być czytelne i przejrzyste, a ponadto umożliwiać szybkie opanowanie podstawowych funkcji. Niezbędne są niewielkie wymagania systemowe przy jednoczesnej niezakłóconej szybkości działania. Obsługa rachunków i zamówień, monitorowanie sprzedaży oraz możliwość szczegółowego rozliczania pracowników to niezbędne minimum. Sprzedażą oprogramowania dla firm zajmuje się firma KDF.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz