Materiał Partnera

Eksperci z firmy Felmax potwierdzają fakty i obalają mity na temat produktów z branży hutniczej

Eksperci z firmy Felmax potwierdzają fakty i obalają mity na temat produktów z branży hutniczej

Do wyrobów hutniczych zalicza się cała masa elementów. Chcesz się dowiedzieć, do czego można wykorzystać druty wiązałkowe? Zastanawiasz się, czy w każdym przypadku należy zastosować stalowe profile do wzmocnień okiennych? Dlaczego na rynku dostępne są różne wymiary siatek posadzkowych? Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, czy twoje odpowiedzi na te pytania pokrywają się z opiniami ekspertów z firmy Felmax.

Drut wiązałkowy służy nie tylko do łączenia prętów zbrojeń na skrzyżowaniach – prawda

Beton zalicza się do podstawowych materiałów budowlanych. Jest odporny na ściskanie i rozciąganie, a ponadto mrozoodporny. Aby dodatkowo wzmocnić jego wytrzymałość i zmniejszyć znaczenie naprężeń oraz pęknięć, konstrukcje betonowe są zbrojone stalowymi prętami, układanymi pionowo oraz poziomo. Do ich połączenia na skrzyżowaniach używa się drutu wiązałkowego wykonanego ze stali poddanej obróbce termicznej (tzw. drutu żarzonego), dzięki czemu jest elastyczny. Jego średnicę dobiera się w zależności od grubości prętów zbrojeniowych. W rzędach środkowych wiąże się co drugie skrzyżowanie na szachownicę. Słupy i belki należy połączyć wszystkie pręty narożne ze strzemionami znajdującymi się na skrzyżowaniach.

Miękki drut wiązałkowy wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie. Znajduje zastosowanie również we florystyce – używa się go na przykład do produkcji stroików oraz na plantacjach chmielu i tytoniu. Można także wiązać nim makulaturę czy szalunki.

– wylicza ekspert z firmy Felmax, produkującej wyroby metalowe.

Okna PCV wymagają wzmocnienia stalowymi profilami – prawda

Dostęp świeżego powietrza oraz światła słonecznego do wnętrz jest niezbędny, dlatego też okna wstawia się do wszystkich budynków mieszkalnych oraz większości użytkowych.

Na konstrukcje wbudowane w ściany działa nieustannie wiele sił, które z czasem mogłyby powodować odkształcenia, a nawet uszkodzenia ram, ponieważ samo tworzywo sztuczne nie posada wystarczającej sztywności. Z tego właśnie powodu konstruktorzy okien wykonanych z PCV w taki sposób budują ramy, aby można w nich było umieścić specjalne profile stalowe i kształtowniki ze stali ocynkowanej, których zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji okna.

– tłumaczy ekspert ze szczecińskiej firmy Felmax, zajmującej się między innymi produkcją stali kształtowej.

Do wylewek można zastosować każdą siatkę posadzkową – fałsz

Siatka posadzkowa służy do zwiększenia odporności betonu na obciążenia. Jej zadaniem jest ponadto ochrona przed pęknięciami, które mogłyby powstawać w wyniku dużych naprężeń. Wykorzystuje się ją nie tylko w konstrukcjach murowanych, ale także żelbetowych. Firma Felmax oferuje zarówno siatki posadzkowe, jak i zbrojone belki fundamentowe oraz inne wyroby ze stali.

Siatki używa się do zbrojenia podłóg i fundamentów, a także ścian, stropów i elewacji, a nawet dróg i autostrad. Rozstaw oczek ma zasadniczy wpływ na wytrzymałość późniejszej konstrukcji. Przyjęło się, że średnica prętów zbrojeniowych nie może przekroczyć 5 mm, natomiast konkretne wymiary oczek powinny zostać każdorazowo dopasowane do założonego obciążenia, należy więc je ustalić z doświadczonym wykonawcą.

– wyjaśnia ekspert.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz