Artykuł sponsorowany

Eksperci z Domu Rodzinnego Senior potwierdzają fakty i obalają mity na temat całodobowej opieki nad osobami starszymi

Eksperci z Domu Rodzinnego Senior potwierdzają fakty i obalają mity na temat całodobowej opieki nad osobami starszymi

Rodziny osób starszych, wymagających całodobowej opieki, borykają się z trudnymi decyzjami. Które rozwiązanie jest lepsze: zatrudnienie pielęgniarki, czy oddanie seniora do domu opieki? Jakie korzyści przynosi stały pobyt w ośrodku dla seniorów? Czy schorowane osoby starsze, przebywające w domach opieki, można regularnie odwiedzać? Eksperci z Domu Rodzinnego Senior postanowili rozprawić się z mitami, od lat krążącymi o prywatnych domach opieki.

Zgodnie z powiedzeniem: „Starych drzew się nie przesadza”, osób w podeszłym wieku nie powinno się oddawać do domu opieki – fałsz

Każda przeprowadzka jest oczywiście wyzwaniem, tym bardziej dla osoby znajdującej się w podeszłym wieku, jednak czasami taka zmiana otoczenia przynosi same korzyści. Przede wszystkim, w domu opieki nad seniorem stale czuwa grono wykwalifikowanych specjalistów: lekarzy,  rehabilitantów, pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy przez całą dobę służą niezbędną pomocą, zarówno medyczną, jak i opiekuńczą, a nawet psychologiczną. Mieszkańcy takich ośrodków są więc zadbani w każdym możliwym tego słowa znaczeniu, a przede wszystkim, dzięki towarzystwu rówieśników oraz zatrudnionej kadry, nie czują się samotni.

Zatrudniona do domu pielęgniarka świadczy pomoc jedynie w godzinach swojej pracy. Później senior zostaje sam, zdany na siebie. Całodobowe zakwaterowanie w domu opieki rozwiązuje ten problem.

– wyjaśnia specjalista z Domu Rodzinnego Senior w Bystrej, górskiej miejscowości, otoczonej malowniczymi lasami, oferującej stałą opiekę nad potrzebującymi osobami starszymi.

Pobyt stały w ośrodku dla seniorów to profesjonalna, pełna opieka 24/7 – prawda

Osoby, które wykupiły osoby starszej miejsce w domu opieki, zyskują gwarancję, że wszystkie jej potrzeby zostaną zaspokojone. Mieszkańcy, niezależnie od stanu fizycznego i psychicznego, w jakim się znajdują, mogą więc liczyć na całodobową opiekę ze strony lekarzy, pielęgniarzy, fizjoterapeutów i innych, zatrudnionych w ośrodku osób. Zapewniona pomoc obejmuje mycie, czesanie, ubieranie, poddawanie regularnym, niezbędnym zabiegom kosmetycznym, podawanie leków o właściwych porach, pranie ubrań, karmienie, jeśli istnieje taka potrzeba, a ponadto zapewnienie odpowiedniej diety i zaspokojenie potrzeb duchowych poprzez udział we mszach świętych, przystępowanie do spowiedzi oraz przyjmowanie Komunii Świętej.

Seniorzy mogą wspólnie ze sobą lub we własnym zakresie spędzać czas wolny. Zapewniana jest im ponadto niezbędna pomoc psychologiczna oraz medyczna.

– wymienia specjalista z Domu Rodzinnego Senior.

Odwiedziny w domu opieki są tylko chwilowe – fałsz

To rodzina i znajomi seniora decydują o tym, kiedy i jak długo chcą spędzać czas z osobą starszą, która na stałe mieszka w ośrodku opieki. Oferta Domu Rodzinnego Senior w Bystrej uwzględnia nawet możliwość czasowego zakwaterowania rodziny. Jeśli więc bliscy sobie tego życzą, mogą spędzić z seniorem tyle czasu, ile tylko chcą. Na przyjezdnych czeka duży, wygodny parking, na którym nie brakuje wolnych miejsc, a także przepiękny ogród, po którym można spacerować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz