Artykuł sponsorowany

Eksperci z Biura Rachunkowo-Projektowego Grosik odpowiadają na pytania w zakresie księgowości

Eksperci z Biura Rachunkowo-Projektowego Grosik odpowiadają na pytania w zakresie księgowości

Prowadzenie księgowości w firmie nie jest zadaniem łatwym, a każdy błąd słono kosztuje.  Chcesz, aby w twoich księgach rachunkowych panował ład i porządek, ale nie wiesz, jak ewidencjonować dokumenty i które kwity mogą być dokumentami księgowymi? A może dopiero planujesz rozpoczęcie działalności i nie odnajdujesz się w gąszczu przepisów? Sprawdź, jak doradca podatkowy z Biura Rachunkowo-projektowego Grosik w Strzelcach Opolskich może ci pomóc.

Czy na pomoc biura rachunkowego mogą liczyć wyłącznie przedsiębiorcy?

Nie. Doświadczona księgowa wychodzi naprzeciw również tym osobom, które dopiero planują przygodę z własnym biznesem. Nie musisz mieć obszernej wiedzy z zakresu finansów, znać zasad rachunkowości, ani być na bieżąco z prawem gospodarczym. Jeśli masz pomysł na działalność i jesteś zdecydowany poprowadzić swoją firmę, skontaktuj się z profesjonalistami, którzy przeprowadzą cię przez żmudne i skomplikowane procedury urzędowe i podpowiedzą, jakie wnioski musisz wypełnić i które dokumenty uzyskać.

Biuro Rachunkowo-projektowe Grosik w Strzelcach Opolskich chętnie pomaga przyszłym przedsiębiorcom w stawianiu pierwszych kroków w świecie biznesu. Księgowa doradzi ci również, która forma rozliczeń będzie dla ciebie korzystniejsza: prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, czy też ewidencjonowanie przychodów dla celów zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych.

Czym są dokumenty księgowe?

Prowadzenie ksiąg handlowych, a także rozliczenia z ZUS opierają się na rzetelnym i terminowym ewidencjonowaniu dokumentów księgowych. Nie każdy kwit można jednak rozliczyć. Co do zasady wszystkie paragony, rachunki, faktury (również korygujące), kwity celne, noty czy dowody uiszczenia opłaty bankowej lub pocztowej są dokumentami księgowymi, podobnie jak dzienne zestawienia dowodów dotyczących sprzedaży i sporządzone zapisem zbiorczym do zaksięgowania. Żeby jednak księgowy mógł rozliczyć taki dokument, ten musi spełniać wszystkie wymogi formalne.

Istnieje kilka warunków, które każdy kwit musi spełniać, aby mógł zostać ujęty w ewidencji. Są to: rodzaj dokumentu (czyli faktura, paragon itd.), podmiot (informacja, kto danej operacji dokonuje, a więc nazwa, adres), data wykonania usługi oraz sporządzenia dowodu, wartość operacji wraz z jej opisem i wreszcie podpisy (wystawcy dokumentu oraz osoby, której go wydano). Co więcej, ujęte w ewidencji dowody księgowe muszą zostać ułożone we właściwej kolejności, ponumerowane, ułożone w segregatorach i umieszczone w bezpiecznym miejscu, pozbawionym dostępu przez osoby niepowołane, na potrzeby ewentualnej, wyrywkowej kontroli z Urzędu Skarbowego.

– wyjaśnia ekspert z Biura Rachunkowo-projektowego Grosik w Strzelcach Opolskich, świadczącego usługi księgowe online i stacjonarnie. Oferta obejmuje między innymi rozliczenia PIT oraz kompleksowe prowadzenie spółki z o. o. i inne formy działalności, w tym także firmy jednoosobowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz