Materiał Partnera

Ekskluzywne meble do eleganckiego wnętrza

Ekskluzywne meble do eleganckiego wnętrza

Każde eleganckie wnętrze potrzebuje podkreślenia jego wyrazu za pomocą ekskluzywnych mebli. A nie ma nic bardziej ekskluzywnego nad meble z litego drewna. Przyciągają swoim urokiem zarówno wielbicieli klasyki, jak i zwolenników nowoczesnego stylu. Są ponadczasowe i pasują do wnętrz designerskich, historycznych, nowoczesnych, ale przede wszystkim wyrafinowanych i w dobrym stylu. Aby twoje wnętrze takie było, postaw na meble z litego drewna.

Z jakiego drewna najlepiej wykonać eleganckie meble

Wśród mebli z litego drewna królują te, które wzorowane są na epokach historycznych, na przykład meble napoleońskie, meble w stylu Ludwika XVI, czy meble art deco. Wiele z nich to okazy o dużych rozmiarach i bogatych zdobieniach, z wyraźnym usłojeniem powierzchni lakierowanych na wysoki połysk. Do wykonania takich mebli stosuje się szlachetne gatunki drewna takie jak dąb, jesion, orzech czy buk, albo drewno egzotyczne jak teak (tek), heban, mahoń, wenge czy palisander. Mimo swoich rozmiarów te eleganckie meble z litego drewna wydają się być lżejsze, niż mogłoby się wydawać, szczególnie w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Bardzo korzystnie prezentują się na tle ścian pomalowanych w delikatnych pastelowych i kremowych barwach. Można oczywiście umeblować cały salon meblami z litego drewna, należy jednak pamiętać, by pochodziły one od jednego producenta i najlepiej były z jednej serii. Można też postawić na pojedynczy dostojny mebel, na przykład stół z litego drewna, albo elegancką drewnianą komodę i dopasować do nich meble z innych materiałów, być może łączących drewno z metalem lub szkłem. Pozwoli to na stworzenie unikalnej atmosfery wnętrza w waszym domu.

Nowoczesność ukryta w drewnianych meblach

Kolekcje mebli z litego drewna są zwykle głęboko przemyślane zarówno pod względami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi. Posiadają też szczególne walory użytkowe, które są rezultatem cech samego drewna, stanowiącego tu surowiec. Drewno jest trwałe i bezpieczne, przyjazne i przyjemne w dotyku, a także, jako produkt naturalny, jest niepowtarzalne, gdyż każdy egzemplarz jest wyjątkowy. W ofercie firmy Szym-Dom znaleźć można także meble o charakterze minimalistycznym, nowoczesnym. To meble bez dodatkowych zdobień i dekoracji, ale posiadające swój specyficzny charakter. Oryginalne wzornictwo, wyraziste linie, połączenie drewna i innych ekskluzywnych materiałów pozwalają im rewelacyjnie prezentować się zarówno wśród im podobnych mebli, jak i samodzielnie, choć proste formy sprzyjają im najbardziej. Aby aranżacja wykorzystująca meble z litego drewna była spójna i przemyślana, należy uważnie dobierać do siebie poszczególne egzemplarze oraz gustowne dodatki, które podkreślą efektowność i wyszukaną elegancję wybranego przez nas stylu.

Opracowanie:
Kostrzyn nad Odrą, Osiedlowa 3B lok. 1
tel. 505 967 941
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz