Materiał Partnera

Ekskluzywne fotele fryzjerskie w różnych stylach

Ekskluzywne fotele fryzjerskie w różnych stylach

Salon fryzjerski nie mógłby istnieć bez kadry, właściwego wyposażenia i sprzętu. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego są fotele, umożliwiające obsługę klientów. Fotel fryzjerski powinien być przede wszystkim wygodny, funkcjonalny, ale również elegancki. Na rynku możemy dostać wiele ekskluzywnych modeli foteli fryzjerskich.

Jaki powinien być fotel fryzjerski?

Niezależnie od wybranego stylu, fotel fryzjerski powinien być wygodny, aby klienci mogli komfortowo spędzić swoją wizytę, a fryzjerzy mogli wykonywać swoją pracę w sposób ergonomiczny. Wielkość foteli powinna być dopasowana do metrażu salonu. Jeśli powierzchnia jest duża, warto wybrać większe fotele, natomiast w przypadku mniejszych salonów masywne meble mogą przytłoczyć wnętrze i utrudnić codzienną pracę. Dobrej jakości fotel fryzjerski powinien posiadać funkcje regulacji wysokości, zagłówka oraz podnóżka. Siedzisko powinno być obrotowe, szerokie i miękkie – aby klient po wizycie wyszedł z salonu wypoczęty i zrelaksowany. Fotel fryzjerski powinien być również wyposażony w solidną, ciężką podstawę, a dla komfortu klienta – wyposażony w podłokietniki. Jeśli chodzi o design, przede wszystkim powinien pasować do aranżacji wnętrza, a te jak wiadomo – mogą mieć przeróżną postać. Na szczęście w dobrych sklepach internetowych, takich jak np. Kazaro, znajdziemy fotele nie tylko w wielu kolorach, ale o przeróżnym designie.

Nowoczesne fotele fryzjerskie

Coraz częściej możemy spotkać nowoczesne wnętrza, w których znajdą zastosowanie równie nowoczesne fotele fryzjerskie. Mają one najczęściej obły kształt, żywe kolory, a czasami dość nietypowy design. Poza pełnieniem swoich funkcji praktycznych, nowoczesny fotel fryzjerski będzie swoistą ozdobą salonu fryzjerskiego utrzymanego w modernistycznym stylu.

Fotele fryzjerskie w stylu retro

Fotele fryzjerskie w stylu retro znajdą zastosowanie przede wszystkim w salonach barberskich, ale również w standardowych salonach fryzjerskich. Są stylizowane na dawny styl, poprzez zastosowanie materiału przypominającego stary metal, efektownych wykończeń i materiału obiciowego ze skóry. Tego typu fotele stworzą niepowtarzalny klimat w salonie. Szczególnie polecane są właśnie do wnętrz utrzymanych w stylu retro.

Eleganckie fotele fryzjerskie i fotele w stylu Glamour

Te dwie kategorie foteli fryzjerskich nadadzą każdemu wnętrzu ekskluzywności i profesjonalizmu. Wykonane są z dbałością każdy detal, dzięki czemu są zarówno wygodne dla klienta, jak i dla fryzjera. Dodatkowo cechują się oryginalnym i eleganckim designem. Fotele w stylu Glamour to modele tworzone z różnych materiałów, czasami do ich wykonania stosowane są ozdoby imitujące kryształy i używane tłoczone wzory.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz