Materiał Partnera

Ekrany przeciwwietrzne. Kiedy się przydają?

Ekrany przeciwwietrzne. Kiedy się przydają?

Lato. Miłe popołudnie na tarasie. Zadaszenie chroni Cię przed upałem i pozwala rozkoszować się filiżanką herbaty na wolnym powietrzu, nawet gdy pada deszcz. Jest jednak żywioł, który może zrujnować Twój wypoczynek. To wiatr, który rozwiewa serwetki, podrywa sukienki, niesie chłód i odbiera przyjemność relaksu. Jest na to skuteczny sposób - ekrany przeciwwietrzne!

Ekrany przeciwwietrzne - i żadna pogoda Ci niestraszna!

Nowoczesne zadaszenie tarasu poszerzy Twój dom o wyjątkową przestrzeń otoczoną zielenią. To idealne miejsce do spędzania ciepłych dni z rodziną i przyjaciółmi. Projektanci specjalizujący się w zabudowach tarasów pomyśleli o wszystkim. Obecnie pokrycia dachowe są ruchome, dzięki czemu możesz się opalać lub osłonić przed deszczem, zamiast pospiesznie uciekać do domu. Ogrzewanie tarasowe w postaci promienników ciepła wydłuży Twój tarasowy sezon i pozwolą spędzać czas na zewnątrz od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Znaleziono też sposób na wiatr. Ochronią Cię przed nim ekrany przeciwwietrzne. Możesz je znaleźć w ofercie firmy Verasol.

Ekrany przeciwwietrzne to alternatywa dla przeszkleń mocowanych na stałe. Nawet jeśli nie chcesz zabudowy szklanej, nie musisz rezygnować ze spędzania czasu na tarasie w wietrzne dni! Wystarczy, że wyposażysz swoje zadaszenie w ekrany przeciwwietrzne, które skutecznie chronią przed uderzeniami wiatru, tworzą zamkniętą przytulną przestrzeń, zapewniają prywatność, a jednocześnie nie blokują dopływu światła słonecznego.

Ekran przeciwwietrzny porusza się niczym roleta między profilami wspierającymi zadaszenie tarasowe. W każdej chwili możesz osłonić taras, a gdy wiatr ustanie, unieść ekran i znów cieszyć się pięknymi widokami. Ponieważ ekrany poruszają się niezależnie od siebie, możesz zasłonić tylko tę stronę tarasu, która jest narażona na intensywne podmuchy. 

Ekrany przeciwwietrzne na taras są wykonane ze wzmacnianej i impregnowanej tkaniny odpornej na wilgoć, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. W jakich sytuacjach się sprawdzają?

Zastosowania i zalety ekranów przeciwwietrznych

Z ekranów przeciwwietrznych szczególnie zadowolone będą osoby, które nie chcą pełnej zabudowy tarasu. Zastosowanie ekranu daje swobodę zamykania i otwierania przestrzeni. To także dobre rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie prywatność i chcą ukryć się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub ludzi z ulicy.

Ekrany przeciwwietrzne sprawdzą się podczas jedzenia posiłku na tarasie - serwetki nie będą rozdmuchiwane po całym ogrodzie. Z ekranami Twoje dzieci mogą śmiało rysować na wolnym powietrzu, bawić się dmuchanymi zabawkami i robić wszystko, co podpowie im fantazja. Ochrona przeciwwietrzna daje Ci też możliwość dekorowania tarasu roślinami, które źle znoszą silny wiatr.

Ekrany przeciwwietrzne znacznie zwiększają funkcjonalność tarasu i sprawiają, że dni, których można na nim spędzać, przybywa. Polskie lato często bywa wietrzne. Szkoda byłoby je spędzać w czterech ścianach! Dzięki ekranom przeciwwietrznym niesprzyjające czynniki atmosferyczne tracą na znaczeniu, a Ty cieszysz się tylko tymi miłymi aspektami lata.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz