Artykuł sponsorowany

Ekogroszek jako materiał opałowy do ogrzewania domu jednorodzinnego z firmy Radoceh

Ekogroszek jako materiał opałowy do ogrzewania domu jednorodzinnego z firmy Radoceh
Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej wybierają ekologiczny i dobry jakościowo materiał opałowy. Jednym z nich jest ekogroszek dostępny w składzie opału Radocech w Śliwniku. Jest paliwem chętnie stosowanym i kupowanym ze względu na niską toksyczność dla środowiska i przystępną cenę. Czy warto wybrać ten materiał opałowy i jaki piec należy wtedy zastosować?

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek jest jednym z lepszych i bardzo często wybieranych materiałów opałowych wytwarzanych z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest bardzo wydajny i ekologiczny, dzięki czemu jest chętnie używany do ogrzewania domów jednorodzinnych. Ekogroszek powoduje mniej szkód dla środowiska, ponieważ podczas spalania wydziela mniej dymu oraz dwutlenku węgla, toksyn i pyłów, a po spaleniu pozostaje mała ilość popiołu. Dodatkowo ten materiał opałowy jest bardzo wydajny, co przekłada się na mniejsze koszty podczas zakupu. Ekogroszek najlepiej jest kupić w dobrze zaopatrzonych i zaufanych składach opału. Jednym z nich jest Radoceh ze Śliwnika, miejscowości znajdującej się w województwie lubuskim. Oprócz ekogroszku na miejscu dostępny jest także pellet oraz węgiel kamienny i brunatny.

Czy warto wybrać ekogroszek?

Ekologiczność, wydajność i niska cena to najważniejsze zalety ekogroszku. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, które mogą wpłynąć na decyzje dotyczące zakupu materiałów opałowych do domu jednorodzinnego. Używanie ekogroszku wymaga zastosowania specjalnego pieca retortowego. Cena tego urządzenia i serwisowanie w przyszłości mogą być bardzo wysokie, a koszty eksploatacji zwrócą się dopiero po kilku latach. Z piecem związane są także regularne prace konserwatorskie i przeglądy. Są one konieczne, jeśli właściciel nie chce ponosić jeszcze większych kosztów w przypadku wystąpienia poważniejszych awarii. Uważnym należy także być w przypadku wybierania ekogroszku. Nie wolno kierować się niską ceną, lecz jakością tego materiału opałowego. Należy sprawdzić parametry, kaloryczność, wilgotność i stopień zanieczyszczenia. Niskiej klasy paliwo mogłoby spowodować uszkodzenie pieca i wprowadzić do atmosfery trujące związki.

Kiedy kupić ekogroszek?

O zakupie ekogroszku warto pomyśleć zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego. Zapasy warto zrobić w składzie opału Radoceh w Śliwniku w województwie lubuskim. Ceny materiałów opałowych powinny być wtedy niższe, co pozwoli właścicielom domów jednorodzinnych zgromadzić odpowiednią ilość na okres jesieni i zimy. Na uwadze trzeba mieć także to, że wraz z nadejściem pierwszych chłodów ceny ekogroszku wzrastają, a popyt na to paliwo rośnie. Poza tym ekogroszek kupowany wiosną lub latem będzie dobrze wysuszony, a jego jakość będzie na najwyższym poziomie, co z kolei przełoży się na prawidłowe działanie piecu, a nawet na wydłużenie jego żywotności.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz