Artykuł sponsorowany

Ekogroszek - doskonały materiał opałowy w ofercie firmy Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych Janusz Pietryga Krzysztof Michalski

Ekogroszek - doskonały materiał opałowy w ofercie firmy Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych Janusz Pietryga Krzysztof Michalski

Wybór odpowiedniego paliwa, którym będziemy ogrzewać nasz dom nie zawsze jest prosty i oczywisty. Rozwiązań jest kilka, a co za tym idzie można do tego celu wykorzystać gaz, olej lub najpopularniejszy do niedawna węgiel. Nie da się jednak ukryć, że od wielu lat doskonałą alternatywą dla tradycyjnych sposobów ogrzewania, stało się stosowanie ekogroszku, który dostępny jest w ofercie wyspecjalizowanych firm, takich jak Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych.

Czym jest ekogroszek

Ekogroszek jest jedną z odmian paliw stałych, który produkowany jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Otrzymywanie ekogroszku polega na kruszeniu węgla i przesiewaniu go przez specjalne sita, w wyniku czego powstają ziarna od 5 mm do 25 mm. Sam proces produkcyjny tego materiału opałowego przeprowadzany jest wyłącznie na wyselekcjonowanych partiach węgla, ponieważ muszą one wykazywać się dużą kalorycznością. Dzięki temu jest on paliwem zdecydowanie mniej szkodliwym dla środowiska i czystszym niż na przykład węgiel w postaci tradycyjnej, nieprzetworzonej. Charakteryzuje się on niską zawartością siarki i wytwarzaniem niewielkiej ilości popiołu. Dlatego też nadano mu przedrostek „eko”, gdyż spełnia on wszystkie wymogi wprowadzone w życie przez Unię Europejską.

Dlaczego warto postawić na  ekogroszek

Materiał opałowy tego typu, dostępny jest u wielu wyspecjalizowanych dystrybutorów, takich jak Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych Janusz Pietryga Krzysztof Michalsk, a co za tym idzie zakup najwyższej jakości ekogroszku nie powinien sprawić nam większych problemów. Warto przy tym pamiętać, że ogrzewanie przy pomocy tego typu materiału wymaga od nas zastosowania odpowiednich kotłów niskoemisyjnych z podajnikiem retortowym. Kotły te, zwane inaczej bezrusztowymi, są ekonomicznymi i ekologicznymi urządzeniami grzewczymi, które co prawda przy zakupie mogą się okazać sporą inwestycją, niemniej jednak należy pamiętać, że koszty produkcji energii cieplnej przy użyciu ekogroszku są dwukrotnie niższe w porównaniu do ogrzewania domu lub pomieszczeń gazem ziemnym i aż czterokrotnie niższe, niż przy wykorzystaniu do tego celu oleju opałowego. Wynika to między innymi z faktu, że tego typu urządzenie spala w danym momencie tyle ekogroszku, ile dokładnie potrzeba do ogrzania pomieszczeń do wskazanej temperatury. Dzięki temu energia uzyskana ze spalania wykorzystywana jest głównie do ogrzania, a straty cieplne są niewielkie. Kolejną zaletą kotłów retortowych opalanych ekogroszkiem jest fakt, że nie wymagają one stałego rozpalania, a spalanie w nich jest praktycznie bezdymowe.

Na co zwracać uwagę wybierając ekogroszek

Kupując wysokiej klasy materiał opałowy, jakim niewątpliwie jest ekogroszek, nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Warto świadomie wybierać towar wysokiej jakości i pochodzący z certyfikowanego źródła, takiego jak Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych Janusz Pietryga Krzysztof Michalski. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że kupiliśmy odpowiedni produkt i unikniemy problemów z piecem, mogących pojawić w przypadku doboru niewłaściwego materiału. Podstawowymi parametrami, którymi należy się kierować podczas zakupu, są:

  • kaloryczność – im wyższa tym kocioł zużywa mniej paliwa,
  • zawartość siarki - im mniej tym lepiej, maksymalnie 1 %,
  • zawartość popiołu - poniżej 10 %.

Mnogość zalet ekogroszku sprawia, że jest on obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów opałowych. Warto przy tym pamiętać, aby przy zakupie wybierać sprawdzone składy opału, takie jak Opał bud Sprzedaż opału i materiałów budowlanych Janusz Pietryga Krzysztof Michalski, które dostarczają produkty najwyższej jakości.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz