Artykuł sponsorowany

Ekogroszek brunatny – idealne rozwiązanie opałowe

Ekogroszek brunatny – idealne rozwiązanie opałowe

Ekogroszek brunatny zaliczany jest to surowców opałowych, wyróżniających się najwyższymi parametrami użytkowymi. Jest to wynik, wytwarzania go, z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki, niewielkiej ilości substancji niepalnych, a także bardzo małego poziomu wilgotności. Warto przy tym wiedzieć, że materiał ten sprzyja ochronie środowiska, czego potwierdzeniem są certyfikaty niskoemisyjności wydawane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Przykładowe parametry ekogroszku

Ekogroszek brunatny może różnić się swoimi parametrami użytkowymi, w zależności od swojej ceny, a także pochodzenia – innymi uwarunkowaniami wyróżnia się surowiec z kopalni czeskich, a innymi ze złóż polskich. Warto jednak wiedzieć, że różnice nie są, aż tak wielkie, dlatego w uniwersalnym ujęciu można mówić o takich własnościach, jak: wartość opałowa powyżej 21000 kJ/kg, zawartości popiołu poniżej 6%, zawartości siarki poniżej 2%, granulacji na poziomie od 5 do 30 milimetrów. Takie parametry użytkowe wskazują na to, iż ekogroszek brunatny, jest materiałem opałowym bardzo wydajnym, a także niesamowicie energooszczędnym. Warto przy tym wiedzieć, że na rynku istnieje również typ ekogroszku pieklorz, który wyróżnia się wartością opałową nawet do 27000 kJ/Kg! Jest on zatem idealny do ogrzewania budynków w srogie zimy. Standardowy ekogroszek brunatny, najlepiej wykorzystywać przy delikatnych mrozach, a także wiosną i jesienią.

Uniwersalność wykorzystania

Każdy rodzaj ekogroszku, również ten brunatny, wyróżnia się swoją uniwersalnością. Mowa o zastosowaniu tego materiału opałowego, do różnych typów pieców. Mogą to być zarówno konstrukcje kotłów retortowych, starych pieców, jak i kotłów samoobsługowych z podajnikami. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsi dostawcy ekogroszku, stosują najczęściej technikę pakowania workowego, dwudziestokilogramowego. Pozwala to bowiem na samodzielny, szybki transport materiałów, czy na zwiększenie wydajności procesów logistycznych, przy dużych zamówieniach, związanych z zakupem kilku ton materiału. Warto przy tym pamiętać, że ekogroszek wykorzystywany jest zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, czy tych przeznaczenia komercyjnego. Najlepiej nadaje się jednak do ogrzewania średniej wielkości domów.

Dystrybucja ekogroszku

Dystrybucją ekogroszku na rynku polskim zajmują się wyspecjalizowane firmy, które często wyposażone są w nowoczesne technologie transportowe. Przykładem innowacyjnego podmiotu z branży, jest przedsiębiorstwo THMH, które współpracuje zarówno z czeskimi, jak i polskimi kopalniami – np. z Polską Grupą Górniczą Sp. z.o.o., której jest autoryzowanym dystrybutorem. To właśnie od takich firm, warto kupować miały węglowe, miał workowany, groszek, ekogroszek, ekogroszek workowany, węgiel orzech, czy też kostkę granitową, bazalt, piaski, gryz, żwir, czy korę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz