Materiał Partnera

Efektowna galanteria stołowa

Efektowna galanteria stołowa

Zadbanie o właściwy obrus jest ważne zarówno dla osób prywatnych, które organizują np. spotkanie z rodziną lub znajomymi, jak i restauratorów chcących zapewnić swoim klientom najwyższe standardy. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego producenta efektownej galanterii stołowej, charakteryzującej się ciekawym wzornictwem i wysoką jakością wykonania. Co jeszcze wchodzi w jej skład?

Obrus świetnym nakryciem stołu

Mimo różnego rodzaju dekoracji stołowych wciąż najpopularniejszą pozostaje obrus. Jego sporym atutem jest ogromny wybór dostępnych produktów – charakteryzuje je bogate wzornictwo, dzięki któremu możemy dopasować obrus do konkretnego stołu czy aranżacji wnętrza. Delikatne i gustowne desenie kwiatowe z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem lokalu gastronomicznego, np. restauracji. Dekoracja sporych rozmiarów stołów znajdujących się w takich miejscach nie stanowi problemu dla najlepszych producentów galanterii – firma Chemeks Sp. z o.o. wykonuje obrusy na wymiar, dostosowując je do potrzeb swoich klientów. Dzięki temu można uzyskać wyjątkowy produkt, który będzie charakterystyczny dla danego pomieszczenia. Warto wiedzieć, że oprócz bogatego wzornictwa, obrusy cechuje też duża dowolność ich ostatecznego kształtu. To również niezwykle pomocne w przypadku niestandardowych stołów. Dzięki szerokiemu asortymentowi renomowanych producentów klient ma dostęp do obrusów prostokątnych, kwadratowych, okrągłych i owalnych. Nierzadko mają też one inną, niestandardową formę, co czyni je wyjątkowymi.

Różne rodzaje galanterii stołowej

Obrusy narażone na intensywną eksploatację powinny charakteryzować się też specjalnymi właściwościami. Okazuje się, że wykonywane są też w wariantach plamoodpornych z trwałej tkaniny poliestrowej. Obrusy tkaninowe plamoodporne wykończone są przeważnie w dekoracyjny ząbek. Są świetnym rozwiązaniem chociażby dla restauracji. Dla klientów szukających innych rozwiązań w charakterze galanterii stołowej renomowani producenci posiadają w swojej ofercie serwety i bieżniki żakardowe. Pierwszą grupę stanowią ozdobne nakrycia, które – w przeciwieństwie do obrusów – są wykorzystywane wtedy, gdy przy stole nie spożywa się posiłku, a np. pije kawę. Nierzadko cechują je też znacznie mniejsze rozmiary niż tradycyjne obrusy. Bieżniki żakardowe to z kolei wydłużone serwety w prostokątnym kształcie. Stosuje się je wtedy, gdy określona powierzchnia stołu ma pozostać odkryta. Mogą być też z powodzeniem stosowane na innych meblach, np. komodach czy stolikach kawowych. Należy jednak pamiętać, że odpowiedniej jakości trwałe i efektowne produkty wchodzące w skład galanterii stołowej gwarantują jedynie najlepsze firmy wykonujące tego typu dekoracje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz