Materiał Partnera

E-learningowy kurs teoretyczny prawa jazdy

E-learningowy kurs teoretyczny prawa jazdy

Od kilku lat w Polsce jest możliwość przystępowania do kursów teoretycznych drogą e-learningową. Tego typu rozwiązanie oferowane jest dla osób mało dyspozycyjnych, dla których łączenie obowiązków zawodowych i opieki nad dziećmi czy też uczęszczanie na zajęcia akademickie uniemożliwiają uczestnictwo w wykładach stacjonarnych w szkole nauki jazdy. O formie nauczania decyduje zawsze kursant, którego w nauce na etapie teorii powinni wspierać instruktorzy.

Zalety e-learningu

Największą zaletą kursu teoretycznego drogą e-learningową jest to, że kursant może przystępować do niego według indywidualnego harmonogramu dostosowanego do swoich potrzeb. Dzięki temu dana osoba nie musi stawiać się w ośrodku szkoleniowym, a kurs może realizować w domu o każdej porze dnia i nocy. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie między innymi dlatego, że ułatwia to im naukę. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o odpowiednie zagospodarowanie czasem, ale o właściwe skupienie na zagadnieniach – każdy kursant powinien być w stu procentach skoncentrowany na własnej edukacji, co niestety w przypadku wykładów stacjonarnych często nie jest w pełni możliwe (nie każdy dobrze przyswaja wiedzę w grupie).

Oferta kursu e-learningowego

Jeśli chcesz zdecydować się na kurs teoretyczny e-learningowy prawa jazdy (AM, A1, A2, A, B1, B, B+E, C, C+E, D, kurs na wózki widłowe), powinieneś wybrać taki ośrodek szkoleniowy, który zapewni Ci odpowiednie narzędzia dydaktyczne. Są nimi najczęściej przygotowane przez specjalistów programy komputerowe łączące teorię z praktyką. Zawierają one zadania, filmiki przedstawiające wiele sytuacji drogowych, wypowiedzi ekspertów, a także artykuły dziedzinowe. Forma e-learningowego kursu teoretycznego zbudowana jest w taki sposób, aby kursant mógł przyswoić wiedzę w sposób szybki, a co najważniejsze trwały. Ważne są również konsultacje ze szkoleniowcem. Najlepsze ośrodki nauki jazdy takie jak Auto-Szkoła Marioli Bajon oferują kurs teoretyczny drogą e-learningową, wyznaczając dla kursanta instruktora – można się z nim kontaktować drogą e-mailową czy też telefoniczną.

Czas trwania kursy teoretycznego

W przypadku prawa jazdy kategorii B kurs teoretyczny powinien trwać przynajmniej 30 godzin. Programy e-learningowe są przygotowane w taki sposób, aby właśnie mniej więcej w takim czasie przygotować kursanta do pomyślnego zdania egzaminu teoretycznego wewnętrznego. Tylko wtedy można przystąpić do nauki praktycznej, która obejmuje – również – 30 godzin jazdy. Warto pamiętać, że w celu jak najlepszego przygotowania kursanta do egzaminów państwowych, szkoły nauki jazdy przeprowadzają tak zwane kursy wewnętrzne. To ich zdanie jest przepustką do skierowania danej osoby na egzaminy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Opracowanie:
Łódź, Wojska Polskiego 55/61
tel. 509 260 212
Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz