Artykuł sponsorowany

Dźwigi hydrauliczne osobowe dla budynków już istniejących z zakładem urządzeń dźwignicowych Zych

Dźwigi hydrauliczne osobowe dla budynków już istniejących z zakładem urządzeń dźwignicowych Zych

Obecnie wiele nowoczesnych firm działających w branży dźwigowej, oferuje szeroką pomoc oraz profesjonalny montaż urządzeń dźwignicowych, najczęściej na podstawie szczegółowego projektu. W przypadku wdrażania dźwigów osobowych w budynkach już istniejących, wyznaczając dla nich miejsce na budowę szybu, czy wykonując go w wersji panoramicznej, przytwierdzanej do elewacji, najczęściej wybierana jest technologia hydrauliczna. Zabiera ona mniej miejsca, niż ta elektryczna, choć taką również mają w swojej ofercie specjaliści z zakładu urządzeń dźwignicowych Zych.

Podział napędu dźwigu hydraulicznego

Dźwigi hydrauliczne występują w różnych wersjach podobnie, jak wspomniane już elektryczne. Mowa o windach towarowych, towarowo-osobowych, kuchennych, szpitalnych czy oczywiście najpopularniejszych osobowych. Ostatnia grupa dźwigów, wyróżnia się napędem bezpośrednim lub też pośrednim. W pierwszym przypadku siłownik napędza bezpośrednio ramę kabinową, a skok tak zwanego nurnika jest równy drodze przejazdu kabiny. Wersja druga polega zaś na tym, że siłownik działa na ramę kabinową, za pośrednictwem koła linowego i lin, gdzie droga przejazdu kabiny jest dwukrotnie większa w stosunku do skoku nurnika.

Zasady działania dźwigu z napędem hydraulicznym

Działanie napędu hydraulicznego jest dosyć proste. Cała kabina może przemieszczać się w górę, dzięki siłownikowi wprawionemu w ruch przez płyn roboczy tłoczony pod ciśnieniem. Wtedy wykorzystywana jest także energia elektryczna. Podróżowanie w dół, to nic innego, jak wykorzystanie siły ciężkości. To wtedy cały proces odbywa się bez poboru energii elektrycznej przez silnik, a płyn w tym czasie wraca ponownie do specjalnego zbiornika. Warto jednak wiedzieć, że w urządzeniach dźwignicowych prąd w tym samym czasie, w niewielkim natężeniu, zasila systemy sygnalizacji świetlnej i głosowej, czy też samo oświetlenie. Istotnym elementem eksploatacji wind hydraulicznych osobowych, jest również, działanie elektronicznie sterowanego zespołu zaworów!

Dlaczego napęd hydrauliczny dla budynków już istniejących?

Wdrażanie wind w budynkach już istniejących to bardzo ciężkie zadanie dla dostawcy technologii, projektanta i montażysty, którzy muszą spełniać przy wszystkich pracach wiele norm, w tym ważną PN-EN 81-21. Często w starszych budynkach jedyną opcją jest zatem postawienie na dźwigi hydrauliczne, których szyby charakteryzują się małymi wymiarami w stosunku do kabiny, a także lekką konstrukcją ścian. Warto przy tym wiedzieć, że technologia hydrauliczna, pozwala na umieszczenie zespołu napędowego poza szybem, co pozwala uzyskać bardzo niski poziom hałasu. Pozostałe zalety takiego rozwiązania to długa żywotność tego typu wind osobowych, niskie koszty eksploatacyjne, a także tanie procesy konserwacyjne i serwisów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że dźwigi hydrauliczne składają się z małej liczby części ruchomych.

Montażem urządzeń dźwignicowych, zarówno hydraulicznych, jak i elektrycznych, zajmują się specjaliści z zakładu urządzeń dźwignicowych Zych. Przedsiębiorstwo z Białegostoku działa na rynku już od ponad trzydziestu lat i zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę urządzeń służących do pionowego przemieszczania się ludzi i ładunków. Co więcej, specjaliści mają doświadczenie także w montażu, konserwacji i serwisowaniu urządzeń stworzonych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Fachowcy mogą zająć się również przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Jak widać, skorzystanie z usług firmy Zych to gwarancja rzetelnej realizacji usługi na każdym etapie współpracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz