Materiał Partnera

Dźwigary H20 – poznaj ich zalety!

Dźwigary H20 – poznaj ich zalety!

Dźwigary H20 to jedne z najpopularniejszych systemów stropowych, które wykorzystywane są najczęściej przy realizacji mniejszych inwestycji budowlanych – między innymi domów jednorodzinnych. Pomimo różnych własności użytkowych, tego typu konstrukcje wyróżniają się wieloma uniwersalnymi zaletami, na które powinny zwracać uwagę ekipy budowlane, zespoły remontowe, a także inwestorzy. Poznaj z nami zalety dźwigarów H20.

Specyfikacja dźwigarów H20

Jeśli chodzi o specyfikację dźwigarów H20, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich materiał budulcowy, oraz wymiary. Pierwsza własność w uniwersalnym ujęciu, przedstawia konstrukcje przygotowane z wysokiej klasy drewna, wcześniej dokładnie obrobionego mechanicznie oraz termicznie. Surowiec, który wykorzystywany jest do produkcji dźwigarów H20, przechodzi profesjonalne suszenie komorowe, a także fumigację. Odporny jest zatem na silne obciążenia statyczne i dynamicznie, na wewnętrzne pęknięcia i rozciągnięcia włókien, czy też na warunki zewnętrzne w postaci np. wilgoci. Jeśli chodzi zaś o wymiary, dźwigary H20 mogą występować w długości od 50 do nawet 590 centymetrów, co pozwala na szerokie ich zastosowanie przy różnego typu inwestycjach. Całość systemu szalunkowego zaś składa się nie tylko na same dźwigary, ale specjalnie dostosowane do nich podpory stalowe ocynkowane, podpory stalowe lakierowane, stojaki trójnożne, głowice, a także oczywiście wodoodporne sklejki szalunkowe.

Dlaczego dźwigary H20 to dobry wybór?

Zalety dźwigarów H20 zasadzają się na czynniki dotyczące kosztów, a także na czynniki fizyczne tychże konstrukcji. Jeśli chodzi o finansowe kwestie związane z zastosowaniem dźwigarów H20, warto wiedzieć, że sprzyjają one szybkiemu montażowi i demontażowi, oraz łatwości w transportowaniu. Cena ich kupna, czy też wypożyczenia nie jest również wysoka – potwierdzić to można kontaktując się z dystrybutorem i wypożyczalnią STEMP-BUD – dlatego etapy prac stropowych, są znacznie optymalizowane pod kątem finansowym. W porównaniu z innymi systemami, można mówić nawet o niższych kosztach bezpośrednich oraz pośrednich na poziomie kilkunastu procent. Do zalet fizycznych, zaliczyć należy zaś niski ciężar, stabilność wymiaru i formy, posiadane zabezpieczenie przed uszkodzeniami oraz pęknięciami dzięki zaokrąglonym końcówkom, czy też wysoki współczynnik wytrzymałości obciążeniowej. Dźwigary H20, pozwalają zatem wykonywać złożone formy budynków, przy swojej wysokiej żywotności. Łatwość w ich oczyszczaniu, pozwala wykorzystywać je również przy kolejnych inwestycjach. 

Opracowanie:
Toruń, Polna 115A
tel. 603 221 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz