Materiał Partnera

Dzień spędzony u kosmetyczki – jakie zabiegi wykonać

Dzień spędzony u kosmetyczki – jakie zabiegi wykonać

Dla zdrowia naszego ciała i ducha powinniśmy organizować sobie od czasu do czasu dzień relaksu. Pozwoli to nam odpocząć od codziennych problemów, obowiązków, a także zregenerować siły i powrócić do pracy ze zdwojoną energią. Dobrym sposobem na spędzenie tego dnia będzie wizyta u kosmetyczki. Nam pozwoli to na wypoczynek, a jednocześnie zrobimy coś dobrego dla naszego ciała.

Krok pierwszy: oczyszczanie

Nawet najbardziej spokojny tryb życia nie jest w stanie powstrzymać naszej skóry przed zanieczyszczeniami. Są one wynikiem zanieczyszczonego powietrza, ale też składników jedzenia, które spożywamy.

Pierwszym krokiem każdej pielęgnacji będą oczyszczające zabiegi na ciało. Nie wykonuje się ich codziennie – to głęboka ingerencja w skórę i zbyt często przeprowadzane mogą ją uszkodzić. Zabiegi te wykonywane są przy pomocy różnych substancji takich jak kwas mlekowy czy cytrynowy lub kwas salicylowy – zależy to od salonu kosmetycznego. Bogatą ofertę zabiegów pielęgnacyjnych ma salon Metamorfoza Ciała.

Oczyszczaniu może towarzyszyć masaż, który ma pobudzać mikrokrążenie i dzięki któremu substancje oczyszczające lepiej się wchłoną.

Innym zabiegiem oczyszczającym jest jonofreza, która zwęża rozszerzone naczynka, a poza tym usuwa trądzik i blizny. Możemy zdecydować się również na peeling kawitacyjny, czyli oczyszczanie twarzy poprzez ultradźwięki.

Krok drugi: nawilżanie

To po oczyszczaniu drugi istotny etap pielęgnacji naszego ciała. Sucha skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia, szybciej się starzeje i wygląda nieestetycznie.

Kosmetyczka może zaproponować nam kilka rodzajów zabiegów nawilżających do twarzy – od sonofrezy po zabiegi przeznaczone dla konkretnych typów skóry: alipidowej i zwiotczałej, z atopowym zapaleniem skóry.

Możemy też przeprowadzić zabiegi ujędrniające skórę. Takie działanie ma zabieg zawijania ciała – tzw. body wrapping.

Krok trzeci: relaks

Po intensywnych zabiegach, jakim poddaliśmy naszą skórę, nadszedł czas na odpoczynek. Zabiegi relaksacyjne obejmują między innymi masaż ciała oraz masaż głowy połączony z nakładaniem odżywki lub maski.

Wyszczuplanie sylwetki

Salony kosmetyczne oferują również liczne zabiegi wyszczuplające na ciało, które pomagają zwiększyć efekty treningu i diety odchudzającej. W tym celu stosuje się wspomniane już wcześniej zabiegi zawijania ciała. Polega on na nałożeniu kosmetyków o działaniu ujędrniającym i modelującym, po czym ciało owija się folią spożywczą. Body wrapping powoduje spalanie tłuszczu, co wyszczupla sylwetkę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz