Materiał Partnera

Dziecięca garderoba na wakacyjny wyjazd – co zabrać?

Dziecięca garderoba na wakacyjny wyjazd – co zabrać?

Urlop z dziećmi to często wyzwanie dla rodziców. Trzeba dobrze zaplanować nie tylko atrakcje, ale również pamiętać o wszystkich potrzebnych nam rzeczach, takich jak kosmetyki z filtrem, zabawki, Najważniejsze są tu jednak ubrania dziecka, które zabierzemy w podróż. Musimy dokładnie przemyśleć, co nasza pociecha będzie nosić w miejscu, do którego jedziemy. Poniżej radzimy, co obowiązkowo powinno znaleźć się w jego bagażu.

Jak kompletować wakacyjną garderobę?

Zanim przystąpimy do pakowania na wakacyjny wyjazd, musimy dobrze zastanowić się, co będzie dziecku potrzebne. Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim cel naszej podróży i tamtejszą pogodę, ale także czas, jaki tam spędzimy. Te czynniki pozwolą nam określić rodzaj ubrań oraz ich ilość. Ważne jest także, czy w miejscu, gdzie spędzimy urlop, jest dostęp do pralki. W takiej sytuacji możemy wziąć mniej rzeczy – pobrudzone zwyczajnie wypierzemy i ubierzemy dziecku ponownie. W przeciwnym wypadku musimy pamiętać o przygotowaniu zapasowych ubrań na zmianę.

Zwróćmy ponadto uwagę na jakość ubrań dziecięcych, jakie mamy w szafie lub kupujemy. Latem niszczą się one szybciej – choćby ze względu na częstsze pranie właśnie. W garderobie naszej pociechy powinny zatem znaleźć się ubrania wytrzymałe i wygodne – ponieważ lato i wakacyjny wyjazd to często czas intensywnych zabaw na świeżym powietrzu. Nie możemy zapomnieć też o walorach estetycznych. Szczególnie starsze dzieci zwracają uwagę na to, co noszą i często chcą decydować o wzorach i kolorach ubrań. Powinniśmy wziąć to pod uwagę. Warto zapoznać się z ofertą zakładów krawieckich oferujących ręcznie robione ubrania dziecięce, takich jak Super Nitka. Prowadzą one sprzedaż internetową, co pozwala nam komfortowo korzystać z ich usług bez wychodzenia z domu – wystarczy sprawdzić wymiary dziecka i dopasować bluzkę czy spódniczkę. Szycie na zamówienie to najlepszy sposób na znalezienie dokładnie tego, czego szukamy.

Co musi się znaleźć w walizce?

Jeśli wiemy już, co należy uwzględnić w wyborze ubrań na wakacyjną podróż, możemy przejść do pakowania. Na naszej liście, jak już powiedzieliśmy, muszą znaleźć się ubrania mocne oraz wygodne. W przypadku dzieci do wieku pięciu lat potrzebne nam będą koszulki z krótkim rękawem, a dla najmłodszych – body. W zależności od czasu trwania wyjazdu będzie to około sześciu sztuk. W podobnej ilości pięciu par powinniśmy zabrać krótkie spodenki lub spódniczki. Warto zabrać ze sobą też sukienki. Ponadto oczywiście piżama oraz bielizna na każdy dzień wakacji.

Nie zapominajmy jednak, że pogoda może się nieoczekiwanie zmienić, dlatego przygotujmy:

  • długie spodnie – od dwóch do czterech par;
  • bluzę – od jednej do trzech sztuk;
  • lekką kurtkę przeciwdeszczową.

Do podstawowych akcesoriów należą też czapki i chustki dziecięce. Chronią one nie tylko przed słońcem, ale tez wiatrem, który nad morzem często bywa silny. Potrzebować będziemy ponadto kilku par butów; klapek na plaże i pod prysznic, sandałów oraz trampek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz