Materiał Partnera

Działanie akupresurowe masażu Shiatsu – na czym dokładnie polega ta technika?

Działanie akupresurowe masażu Shiatsu – na czym dokładnie polega ta technika?
Istnieje wiele technik masażu, które przynoszą m.in. odprężenie czy neutralizują stres. Spośród różnych metod warto zwrócić uwagę na wschodni masaż Shiatsu, czyli tradycyjny chiński sposób na uwolnienie od wszelkich napięć. Umiejętny ucisk poszczególnych części ciała pozwala skutecznie wprowadzić również w przyjemny stan odprężenia. Na czym dokładnie polega masaż Shiatsu i kiedy warto się na niego zdecydować?

W różnych pozycjach

Masaż shiatsu ma przede wszystkim działanie akupresurowe. Oznacza to, że jest tzw. miękką wersją akupunktury, czyli do jego przeprowadzenia nie używa się charakterystycznych igieł, ale dłoni, którymi masażysta uciska właściwe miejsca na ciele. Masowana osoba może siedzieć lub leżeć – w przypadku wyboru drugiego rozwiązania właściwie przeprowadzony masaż Shiatsu obejmuje dodatkowo trzy pozycje: boczną, na plecach i na brzuchu. Kluczowy jest jednak nacisk, który nie wynika z siły mięśni, ale powstaje wskutek umiejętnego wykorzystania ciężaru ciała masażysty.

W odpowiedni sposób wschodnią technikę Shiatsu wykonują jedynie renomowane gabinety masażu, do których niewątpliwie zalicza się Aloha. Uciskanie w tradycyjnym masażu musi być właściwe – punkty, które są masowane, to tzw. meridiany. W ten sposób określa się szlaki energetyczne, które powinny działać w harmonii. Oznacza to równomierne rozłożenie energii w każdym meridianie, co można osiągnąć właśnie poprzez masaż Shiatsu. Czym jeszcze wyróżnia się takie rozwiązanie?

Równowaga dająca siłę

Problemy z koncentracją mają znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Jak się jednak okazuje, można je skutecznie wyeliminować poprzez zastosowanie odpowiedniej techniki masażu – w tym wypadku doskonale sprawdzi się wspomniana metoda Shiatsu wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Właściwy przepływ energii życiowej w organizmie prowadzi do przywrócenia pełnej równowagi i jest też dodatkowo zalecany przy odczuwaniu ciągłego uczucia zmęczenia. Dzięki wschodniemu masażowi Shiatsu można także pozbyć się nadmiaru stresu.

Umiejętny ucisk wybranych punktów na ciele wykonany przez doświadczonego masażystę to naturalna metoda na wprowadzenie w stan głębokiego odprężenia. Masaż ten wymaga jednak odpowiednich umiejętności, dlatego warto powierzyć jego wykonanie specjaliście z właściwymi kwalifikacjami w tym zakresie. Pochodzący z tradycyjnej medycyny chińskiej sposób jest więc doskonały na wiele dolegliwości, co sprawia, że jest jedną z najskuteczniejszych naturalnych metod na uzyskanie równowagi organizmu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz