Materiał Partnera

Działania recyklingowe dotyczące surowców wtórnych – folii i makulatury

Działania recyklingowe dotyczące surowców wtórnych – folii i makulatury

Dzisiejszy odzysk surowców wtórnych obejmuje bardzo szeroki zakres różnego rodzaju materiałów. Mowa między innymi o metalach kolorowych, czy też złomie. Istotne jest również pozyskiwanie zużytych materiałów szklanych, czy też tworzyw sztucznych. Bardzo ważną rolę odgrywają również na rynku skupy zajmujące się działaniami recyklingowymi związanymi z foliami, a także makulaturą.

Profesjonalne skupy makulatury i folii

Na rynku polskim działa wiele różnego rodzaju skupów surowców wtórnych. Ważne jest to, aby były one wspierane przez państwo oraz struktury Unii Europejskiej, bo to w działaniach recyklingowych tkwi sukces ochrony środowiska naturalnego. Najlepsze firmy skupu makulatury i folii działają zatem w ramach standardów proekologicznych, a misja ratowania naszego globu powoduje, że są one bardzo elastycznie nastawione na współpracę z różnymi podmiotami. Warto przy tym wiedzieć, że tego typu zakłady muszą posiadać odpowiednie miejsca do składowania materiałów, a także ich selekcjonowania. Często dysponują również swoim transportem, odbierając ze wskazanych miejsc makulaturę, czy folię. Takie działania podejmuje nowoczesny Skup surowców wtórnych z Kielc, działający przy ulicy Chęcińskiej 36.

Recykling makulatury

Jeśli chodzi o recykling makulatury, warto wiedzieć, że światowa produkcja papieru to, aż 300 miliardów ton materiału rocznie. Nie byłoby to możliwe bez podmiotów, które zajmują się zbiorem i selekcjonowaniem różnego rodzaju surowców wtórnych papierniczych, które później przechodzą proces rozwłókniania, mechanicznego usuwania zanieczyszczeń, odbarwiania, a także bielenia. Warto przy tym wiedzieć, że recykling makulatury przynosi olbrzymie oszczędności energetyczne i ekonomiczne. Przetworzenie surowca wtórnego w porównaniu z pierwotnym, pozwala na obniżenie zużycia energii produkcyjnej, aż o 65%. Redukowany jest również poziom zanieczyszczenia wody i powietrza. Warto zatem jako osoby prywatne, a także zarządy firm, pamiętać o tym, aby podejmować współpracę z profesjonalnymi skupami makulatury.

Recykling folii

Podobne oszczędności energetyczne można uzyskać również przy recyklingu folii. Może ona pochodzi z hipermarketów, centrów dystrybucyjnych, magazynów, ośrodków przemysłowych, czy też od osób indywidualnych. Warto przy tym wiedzieć, że po odpowiednim selekcjonowaniu i przygotowaniu materiału przez skup surowców wtórnych, wyroby trafiają do firm recyklingowych, które zajmują się przetwarzaniem folii. Jednym z działań jest ich granulacja. W ten sposób pozyskany granulat jest zaś wykorzystywany do tworzenia nowych produktów z tworzyw sztucznych.

Opracowanie:
Kielce, Chęcińska 36
tel. 606 460 820
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz