Artykuł sponsorowany

Dystrybucja zbiorników kriogenicznych na gazy ciekłe z Firmy Temis

Dystrybucja zbiorników kriogenicznych na gazy ciekłe z Firmy Temis

Gazy ciekłe atmosferyczne mają szereg zastosowań w przemyśle i produkcji. Zbiorniki kriogeniczne umożliwiają wygodne przechowywanie i transport tych cieczy, by uchronić je przed zmianą stanu skupienia lub ulotnieniem się. Dostawa i montaż zbiorników kriogenicznych zlecana jest fachowcom, którzy zajmą się potem uzupełnieniem oraz serwisem np. firmie Temis.

Co można przechowywać w zbiornikach kriogenicznych?

Zbiorniki kriogeniczne są dostosowane do przechowywania gazów ciekłych atmosferycznych, takich jak:

  • tlen;

  • azot;

  • argon;

  • dwutlenek węgla;

  • powietrze.

Ich objętość różni się od siebie, bo mogą być to pojemniki o pojemności od 180 L aż do 1000 L lub zbiorniki bezciśnieniowe Dewara o pojemnościach od 20 do 50 L. Tego typu naczynia można uzupełniać poprzez dostawy gazów kriogenicznych specjalnymi cysternami.

Naczynia Dewara do czego służą?

Ciekły azot ma wiele zastosowań w przemyśle, ale wpierw trzeba zapanować nad jego właściwościami poprzez odpowiednie przechowywanie i transport. Tu z pomocą idą specjalistyczne naczynia Dewara. Jak mówi pracownik firmy Temis:

ponieważ gazy ciekłe łatwo odparowują, zadaniem pojemników jest izolowanie ich od czynników zewnętrznych.

Naczynie zachowuje się jak termos, którego głównym zadaniem jest uniemożliwienie zmiany temperatury substancji wewnątrz. Wszędzie tam, gdzie ten gaz jest używany, zbiornik będzie miał doskonałe zastosowanie. Istnieją różne modele pojemników z serii LD do przechowywania azotu. Najmniejszy w kształcie dzbanka o pojemności 4 L ułatwia nalewanie cieczy. Z kolei model LD-5 ze względu na szeroki otwór umożliwia zanurzanie większych przedmiotów w cieczy. Akcesoria dodatkowe ułatwiają pracę z tą substancją m.in. dzięki podstawie na kółkach, można wygodnie przemieścić pojemnik lub w przypadku kolejnej opcji z łatwością przechylać, lub można też zastosować niskociśnieniowy system wypompowywania ciekłego azotu. Z kolei model pojemnika Classic 25 ma łatwą obsługę oraz zdolność przelewania gazu dzięki kulistemu kształtowi, oraz niskiemu środkowi grawitacji.

Opracowanie:
Chojnice, Zakładowa 8
tel. 52 397 27 79
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz