Materiał Partnera

Dwujęzyczność od najmłodszych lat, czyli niepubliczne anglojęzyczne żłobki

Dwujęzyczność od najmłodszych lat, czyli niepubliczne anglojęzyczne żłobki

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku dobry start – to całkowicie zrozumiałe i w pełni naturalne. W jaki jednak sposób można tego dokonać? Przede wszystkim warto zwrócić na język angielski – bez względu na to, co nasza pociecha wybierze, znajomość języka angielskiego z pewnością pomoże jej w życiu. Już nie mówiąc o tym, że dzisiaj angielski można nawet traktować już nie jako pomoc, ale jako konieczność. W jaki sposób zapewnić dziecku znajomość angielskiego?

Anglojęzyczny żłóbek – najlepsza decyzja

Przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że nauka języka angielskiego powinna zdecydowanie rozpocząć się już od absolutnie najmłodszych lat. W końcu dzieci posiadają naprawdę bardzo chłonną pamięć, a co więcej – są zupełnie wolne od wszelkich blokad, jakie często mają dorośli. Dlatego też, słysząc dookoła siebie dwa języki, uznają to za w pełni naturalną sytuację i zaczną je zapamiętywać.

Część rodziców jednak boi się, że dwujęzyczność opóźni rozwój ich pociechy w innych obszarach. Kiedyś rzeczywiście panował taki pogląd, że nauka dwóch języków sprawia, że dziecko rozwija pełne słownictwo itp. nieco później od rówieśników. Teraz jednak obalono już ten pogląd. Poza tym nawet wcześniej owo „troszkę później” odnosiło się co najwyżej do kilku miesięcy. Później zaś ta różnica bardzo szybko zanika, a wręcz dzieci umiejące z marszu dwa języki znacznie lepiej radzą sobie w szkole.

Jak prowadzony jest angielski w żłóbku?

Język angielski zazwyczaj posiadają niepubliczne żłóbki. Jednak sam fakt, że żłóbek jest niepubliczny, nie oznacza od razu, że język angielski będzie tutaj na dobrym poziomie. Na co trzeba zwrócić szczególnie baczną uwagę? Przede wszystkim istotne jest to, kto i w jaki sposób prowadzi język angielski. Zdecydowanie najlepsze efekty osiągają native speakerzy, którzy albo rzeczywiście nie rozumieją, albo udają, że nie rozumieją polskiego języka. Dzięki temu dzieci automatycznie zaczynają mówić między sobą po angielsku.

Warto także spojrzeć, czy wykorzystywane są różnego rodzaju pomoce, takie jak gry, muzyka, śpiew po angielski, różne zabawy, książki itp. To wszystko dodatkowo aktywizuje różne zmysły pociechy.

Najlepszy anglojęzyczny żłóbek

Który żłóbek anglojęzyczny będzie zdecydowanie najlepszy? Bez wątpienia bardzo polecany jest tutaj Słoneczny Zakątek w Wejherowie. Ten żłóbek naprawdę dobrze uczy dzieci angielskiego – w sposób dla nich naturalny i w pełni zrozumiały. Co więcej, posiada również wiele zabaw aktywizujących ogólny rozwój dziecka.

Opracowanie:
Wejherowo, Bolduana 15
tel. 791 966 632
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz