Artykuł sponsorowany

Drzwi wejściowe z PCV? - Dlaczego warto

Drzwi wejściowe z PCV? - Dlaczego warto

Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim mocne, wytrzymałe i ciepłe. Jeśli mówimy o drzwiach prowadzących nas do domu bezpośrednio z zewnątrz budynku, muszą być także odporne na działanie czynników atmosferycznych. Drzwi powinny być szczelnie zamocowane w ścianę i wyposażone w odpowiednie uszczelki. Dziś zwracamy uwagę na każdy szczegół naszego domu, dlatego też chcemy, by ładnie się prezentowały. Czy warto wybrać drzwi z PCV?

Elementy drzwi wejściowych

Głównym elementem drzwi, na który zwracamy uwagę, jest oczywiście skrzydło. Montowane dawniej w blokach skrzydła płycinowe definitywnie odchodzą do lamusa - możemy znaleźć skrzydła o lepszych parametrach, które montowane są wewnątrz naszych domów. Elementy tego typu wypierane są przez skrzydła płytowe, w których może znaleźć się pianka poliuretanowa lub wełna mineralna. Od grubości kasetonów w drzwiach płytowych zależy, ile pomieszczą w sobie ocieplenia. Konstrukcja ramy skrzydła natomiast decyduje o tym, jak trwałe będą drzwi. Skrzydło montowane jest w ościeżnicy, która umieszczana jest bezpośrednio w otworze drzwiowym. Musi być odpowiednio gruba, wytrzymała i sztywna, ponieważ będzie narażona na wielokrotne dynamiczne obciążenia. Obciążenia przenoszone są przez zawiasy. Ważna jest ich trwałość oraz liczba na dane skrzydło. Mogą być regulowane w trzech płaszczyznach, co umożliwia precyzyjne ustawienie skrzydła. Mogą być widoczne lub ukryte w ościeżnicy i skrzydle. Ostatni element drzwi to próg - zwykle wchodzi on w zestaw drzwiowy i wykonany jest z tego samego materiału co same drzwi. Zdarza się jednak, że montuje się progi z innych materiałów, na przykład do drzwi stalowych wybieramy drewniany próg, który lepiej izoluje przed chłodem niż taki ze stali - dowiadujemy się w firmie WESA z Tanowa.

Drzwi z PCV

Skoro już omówiliśmy poszczególne elementy drzwi, skupmy się na tych wykonanych z PCV. Profile drzwiowe powinny być mocniejsze niż profile okienne. Część producentów oferuje przede wszystkim profile wielokomorowe, które posiadają dobre parametry cieplne. Tu istotna jest wielkość komór, by argument ten mógł być słuszny. Liczy się grubość profilu, która przekłada się na głębokość zabudowy. Niektóre drzwi mogą mieć nawet 8 cm grubości. W profilu ramy i ościeżnicy powinny być zamocowane specjalne kształtowniki, które wzmacniają konstrukcję. Wykonuje się je ze stali lub tworzyw sztucznych wytrzymalszych od PCV. W drzwiach z PCV w profilach umieszczane są panele płaskie lub kasetonowe. Jego wnętrze wypełnia materiał termoizolacyjny - najczęściej jest to pianka poliuretanowa lub wełna mineralna, ale też pianka poliamidowa wzmocniona włóknem szklanym lub styropian. Dlaczego warto wybrać dobre drzwi z PCV? Są znacznie bardziej odporne na czynniki atmosferyczne w porównaniu do drzwi z drewna. Producenci drzwi drewnianych zalecają zwykle, by montowane były pod zadaszeniem. Drzwi stalowe natomiast są zimne i mało przyjemne. Trudno natomiast doszukać się wad w drzwiach z PCV - mogą wyglądać jak drewno, izolować równie dobrze jak ono i kosztować mniej. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz