Artykuł sponsorowany

Drukowanie na materiale – wszystkie najważniejsze informacje

Drukowanie na materiale – wszystkie najważniejsze informacje

Drukowanie na materiale to specyficzna odmiana drukowania, która najczęściej dotyczy cyfrowego drukowania na materiałach z wykorzystaniem atramentów pigmentowych. Tego typu rozwiązanie cieszy się całkiem sporą popularnością, co wynika oczywiście z licznych zalet. Technika drukowania na materiale umożliwia stosunkowo tanie, bardzo szybkie drukowanie dowolnych wzorów na materiałach. Sprawdź, co jeszcze warto się dowiedzieć w tej kwestii.

Podstawowe informacje

Na początek, warto wspomnieć o tym, że cyfrowe drukowanie na materiale to w zasadzie przyszłość druku tekstylnego, co wynika z faktu, że ten sposób drukowania łączy w sobie wiele zalet, których nie uświadczymy w innych technikach tworzenia druku. Tak więc, do najważniejszych zalet cyfrowego drukowania na materiale zaliczyć należy takie elementy, jak brak matryc, niewielkie koszty produkcji, brak minimalnej wielkości zamówienia, a także ekspresowy czas realizacji. Wszystkie te elementy wzbogaca także fakt, że ta metoda drukowania uznawana jest także za szczególnie ekologiczną, co wynika głównie z tego, że do drukowania z wykorzystaniem atramentów pigmentowych nie trzeba wykorzystywać środków chemicznych.

Poruszając temat drukowania na materiale, dobrze będzie także zwrócić uwagę na to, co można w ten sposób wydrukować. Metoda druku cyfrowego pozwala na wiele możliwości pod tym względem, przez co w ten sposób można wydrukować nawet najbardziej skomplikowane wzory, bez znaczenia czy chodzi o wzór własnego autorstwa czy też o wzór z przygotowanego przez daną firmę katalogu. Cyfrowe drukowanie na materiale umożliwia także niezwykle precyzyjne zachowanie przejść tonalnych, a także połączenie dobrego nasycenia barw z bardzo wysoką jakością samego wydruku. Jak udało nam się ustalić dzięki pomocy fachowców z firmy Magdaleny Mądrej zajmującej się między innymi właśnie świadczeniem usług drukowania na materiale, w przypadku tej techniki druku cena zamówienia nie jest uzależniona od ilości kolorów.

Przygotowanie do druku

Drukowanie na materiale odbywa się w pewien określony sposób. Na początek, należy odpowiednio zaprojektować wzór, który chcemy przeznaczyć do drukowania. Ważne jest przy tym to, aby korzystać z usług firm oferujących możliwość powtórzenia wzoru na dowolnej długości materiału w określony przez klienta sposób. Dodatkowo, element wzoru powinien także mieć dopasowane do siebie brzegi. Jest to szczególnie ważne z tego względu, że przy dużej ilości powtórzeń w pionie i poziomie druk będzie w ten sposób tworzył zwartą całość. To ważny element, który ma bezpośredni wpływ na jakość drukowanego wzoru. Jeśli natomiast chodzi o sam proces projektowania, warto skorzystać z programów z przeznaczeniem do grafiki wektorowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku drukowania na materiale, należy także upewnić się co do wytycznych od danej firmy w kwestii dopuszczalnych formatów plików. Bardzo częstym rozwiązaniem w tej kwestii jest przygotowanie plików w formacie TIFF o rozdzielczości wynoszącej średnio 150 dpi. Jest to szczególnie ważne, gdyż zachowanie pliku z zaprojektowanym wzorem w ten sposób pozwoli na skuteczne przeprowadzenie całego procesu związanego z drukowaniem na materiale. Przy tym, należy także pamiętać o samej wadze pliku, która zazwyczaj nie powinna przekraczać 30 megabajtów. Niektóre firmy będą także akceptować standardowe formaty plików w postaci JPG oraz PNG.

Projektowanie wzorów to nie zawsze łatwy proces, choć z pewnością można zaliczyć go do przyjemnych. Dlatego też pamiętajmy o tym, aby przed zwróceniem się o pomoc do firmy oferującej usługi drukowania na materiale odpowiednio przygotować sobie dany projekt wzoru, a także sposób w jaki ma być on rozmieszczony na materiale. W ten sposób znacznie ułatwimy sobie całość procesu związanego z projektowaniem, a nie można też przy tym zapominać, że drukowanie na tkaninach lub dzianinach, choć stosunkowo tanie, może także wynieść nas niemałą sumę. Przez to, ważne jest to, aby każdy element mieć dopięty na ostatni guzik.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz