Materiał Partnera

Druk offsetowy jako najpopularniejsza technologia poligraficzna.

Druk offsetowy jako najpopularniejsza technologia poligraficzna.

Druk offsetowy jest najczęściej stosowaną metodą poligraficzną druku przemysłowego. Tutaj z płaskiej formy obraz przenoszony jest na papier. Wykorzystywany do drukowania plakatów, wizytówek czy papieru firmowego, cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względów ekonomicznych. 

Na czym polega drukowanie offsetowe?

Druk offsetowy jest uniwersalną metodą, która polega na przeniesieniu farby z matrycy na papier lub inny materiał. Wykorzystuje się do tego cylindry pośrednie pokryte gumą, które są odpowiedzialne za rozmieszczenie poszczególnych kolorów na papierze.
Są dwie metody wykorzystania tego typu druku. Pierwszy , arkuszowy, polega na drukowaniu na papierze w arkuszach. Drugi, zwojowy, na drukowaniu papieru w rolkach. Tego typu metody drukarskie oferuje Agencja Wydawnicza Argi z Wrocławia, która usługi poligraficzne świadczy już od 1992 roku.


Zalety metody offsetowej

Jest najczęściej wybieraną metodą przy drukowaniu dużego nakładu materiału ze względu na koszty. Przy dużej produkcji jest najkorzystniejsza finansowo. Ponadto wyrazistość szczegółów oraz kolorów świadczy o wysokiej jakości druku offsetowego. Wysoka trwałość druku powoduje uszlachetnianie papieru. Dzięki drukowi offsetowemu można wykorzystać do drukowania różne kolory oraz wiele rodzajów materiałów. A te powinny być z najwyższej półki, dobrze wyselekcjonowane, by wydrukowany materiał był najwyższej jakości.
Jeżeli drukarnia posiada nowoczesny i profesjonalny sprzęt to możemy być spokojni, że nasze zamówienie będzie dokładnie takie, jak oczekiwaliśmy.

Co można drukować techniką offsetową?

Druk offsetowy jest wykorzystywany przez większość drukarni. Plakaty, ulotki, wizytówki, a nawet czasopisma, gazety i książki są drukowane najczęściej przy wykorzystaniu tej techniki. Drukarnia Argi korzysta z papierów oraz kartonów offsetowych, które pozwalają na drukowanie różnego rodzaj folderów, kalendarzy, teczek czy pocztówek.

Jeśli musisz wydrukować dużą ilość kopert firmowych, folderów informacyjnych, czy plakatów, wybierz metodę offsetowego druku. Jest najkorzystniejsza finansowo, a jakość wydrukowanych materiałów jest wysoka. Drukarnia Argi pomoże dopasować papier, rodzaj druku, doradzi najkorzystniejsze rozwiązania.

Mimo, że technologia wciąż się rozwija i coraz popularniejsze jest drukowanie metodą cyfrową, jednak druk offsetowy cały czas cieszy się największym zainteresowaniem. Zapewne jest to spowodowane dość niskim nakładem finansowym przy realizacji drukowania bardzo dużej ilości materiałów.

Opracowanie:
Wrocław, Wodzisławska 16
tel. 601 912 670
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz