Materiał Partnera

Drobne usterki w trasie – jak sprawnie naprawić je na miejscu?

Drobne usterki w trasie – jak sprawnie naprawić je na miejscu?
Samochody to bardzo specyficzne maszyny. Z jednej strony nie potrafilibyśmy wyobrazić sobie bez nich komfortowego życia, z drugiej zaś, szczególnie w momencie pojawienia się awarii, mamy ochotę pozbyć się ich jak najszybciej. Zdecydowanie najbardziej problematyczne są usterki, z którymi mamy do czynienia w trasie. Nie zawsze dotyczą one istotnych układów, aczkolwiek mogą mocno pokrzyżować na plany. Jak naprawić je na miejscu zdarzenia?

Drobne usterki – czyli jakie?

Każdy, kto twierdzi, że nie ma prostszej czynności niż wymiana żarówki w samochodzie, prawdopodobnie nigdy nie stanął przed koniecznością zamontowania jej w nowoczesnym reflektorze. Cały problem polega oczywiście nie na samym wykręceniu i wkręceniu tego istotnego elementu, ale na dostaniu się do obudowy reflektora. We współczesnych samochodach bardzo często wiąże się to z koniecznością zdemontowania innych elementów, do których zaliczyć można przede wszystkim akumulator, czy zbiorniki na płyny techniczne.

Podobnie sprawa wygląda w sytuacji, w której musimy zmierzyć się z wymianą koła. Na filmach instruktażowych cały proces zawsze przebiega niezwykle płynnie. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie brutalniejsza. Wymiana koła na miejscu to przede wszystkim czas stracony na siłowanie się z zapieczonymi śrubami.

Bardzo problematyczne potrafią być także bezpieczniki, odpowiedzialne za prawidłowy przepływ prądu w naszych samochodach. Choć ich wymiana jest bardzo prosta, będąc zdenerwowanym, znaczniej trudniej jest zdiagnozować, iż chodzi właśnie o nie. Gdzie zatem szukać profesjonalnej pomocy?

Naprawa usterek na miejscu – postaw na profesjonalistów

Na całe szczęście nie musimy zmagać się z tymi problemami samodzielnie. Sposób na rozwiązanie kłopotliwej sytuacji jest tak prosty, że wydaje się wręcz niemożliwy. Wystarczy chwycić telefon, wykręcić numer i poprosić o pomoc specjalistów od pomocy drogowej z firmy Zębala. Podczas rozmowy krótko streszczamy, z czym dokładnie przyjdzie zmierzyć się mechanikom i spokojnie czekamy. Dojazd na miejsce zdarzenia jest błyskawiczny. Fachowcy przybywają z całym niezbędnym wyposażeniem i dokonują naprawy tak szybko, jak tylko jest to możliwe. W zdecydowanej większości przypadków cały proces trwa to zaledwie od kilku do kilkunastu minut. Po zakończeniu prac możemy ponownie cieszyć się jazdą.

Warto podkreślić, że usługi takie wcale nie wiążą się z ogromnymi kosztami, jak głosi ogólnie panująca opinia. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy przy sobie gotówki, a najbliższy bankomat znajduje się kilkadziesiąt kilometrów dalej? To żaden problem. Pracownicy firm zajmujących się pomocą drogową zawsze mają przy sobie terminal, umożliwiający dokonanie wygodnej płatności.

Opracowanie:
Trojanowice, Słoneczna 16
tel. 12 285 04 36
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz