Materiał Partnera

Drewno na podłogę – jaki rodzaj wybrać?

Drewno na podłogę – jaki rodzaj wybrać?

Podłogi drewniane mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna różniących się między sobą parametrami technicznymi. Bogata oferta zakładów tartacznych sprawia, że bez trudu dobierzesz materiały, które posłużą przez wiele lat w niezmienionym stanie. Sprawdź, jakie kryteria brać pod uwagę w czasie wyboru desek, i które gatunki drewna cieszą się największą popularnością wśród klientów.

Deski podłogowe – o czym musisz wiedzieć?

Deski na podłogę mogą mieć formę jednowarstwową lub klejoną (utworzoną z kilku cieńszych warstw). Jak zauważa specjalista z Trans-Trak, lite deski podłogowe są produkowane z jednego fragmentu drewna, co sprawia, że mogą być poddawane wielokrotnemu cyklinowaniu. W zależności od preferencji możesz wybrać drewno iglaste (sosnę bądź modrzew) lub liściaste (zazwyczaj dąb, buk, jesion lub brzoza). Poszczególne gatunki różnią się nie tylko wyglądem, ale i właściwościami. Przykładowo, drewno egzotyczne świetnie sprawdzi się w łazience i innych wilgotnych pomieszczeniach. Deski na podłogę dostępne są w różnych rozmiarach, a ich długość może osiągać nawet 10 metrów. Biorąc pod uwagę intensywność eksploatacji grubość dochodzi do 3 cm.

Deski podłogowe – jak wybrać najlepsze?

Największą popularnością wśród klientów tartaków cieszą się deski podłogowe o warstwowej budowie. Wierzchnia warstwa jest produkowana ze szlachetnego gatunku drewna (najczęściej dębiny), natomiast spodnie – z materiałów drewnopochodnych lub tańszych odmian. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale i ekonomiczne, ponieważ zmniejsza zużycie naturalnych surowców. Warstwowa konstrukcja gwarantuje większą stabilność, co oznacza, że materiały podłogowe lepiej radzą sobie w trudnych warunkach temperaturowych i mogą być stosowane w wilgotnych pomieszczeniach. Warstwowa deska podłogowa jest także mniej podatna na spękania i powstawanie szczelin. Jeżeli szukasz tańszej alternatywy dla deski litej, rozważ zakup modelu warstwowego i ciesz się wysoką jakością w niskiej cenie. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz