Materiał Partnera

Drewniane zabawki edukacyjne

Drewniane zabawki edukacyjne

Rodzice coraz częściej rezygnują z kupowania zabawek wykonanych z plastiku na rzecz ich drewnianych odpowiedników. Drewno to ekologiczny materiał, który jest o wiele bardziej bezpieczny dla dziecka, a same zabawki są znacznie bardziej trwałe. W sklepach dostępne jest wiele modeli ciekawych zabawek drewnianych, które na pewno sprawią dużą frajdę dzieciakom. Dlatego jeśli nie macie pomysłu na prezent postawcie na drewniane zabawki edukacyjne.

Jak wybrać dobre zabawki edukacyjne?

Dzieciaki wbrew opinii nie bawią się byle, jakimi zabawkami. Muszą być one atrakcyjne, kolorowe i interesujące. Dziś już nie wystarczy, aby grzechotka świeciła, aby zwrócić uwagę malucha. Powinna mieć też ciekawy kształt, a nawet dodatkowe elementy, które będą pobudzać wyobraźnię dziecka. Tradycyjne zabawki edukacyjne często kojarzą się z nudą i nie wydają się rodzicom atrakcyjne. Dlaczego rodzicom? Bo to oni najczęściej wybierają zabawki dla swoich dzieciaków. Niestety wielu rodziców wciąż myśli stereotypowo i powołuje się na swoje doświadczenia z dzieciństwa. Poszukuje podobnych zabawek lub bardziej „wypasiony”, ponieważ sami takich nie mieli. Dlatego wielu z nich wybiera zabawki zdalnie sterowane. Jednak warto zastanowić się czy taka zabawka będzie faktycznie edukować dziecko czy tylko sprawiać frajdę. Należy pamiętać, że dzieci chętnie wybierają skomplikowane lub twórcze przedmioty pod warunkiem, że rodzice odpowiednio ukierunkują ich ciekawość. Aby tak się stało warto zastanowić się nad wyborem zabawek z drewna, które są nie tylko ekologiczne, ale świetnie pobudzają wyobraźnię dzieci.Firma Neko - Manufaktura Drewna posiada zabawki z drewna.

Cechy drewnianych zabawek

Drewniane zabawki przeżywają coś na wzór renesansu. Coraz więcej osób wybiera je zamiast utartych plastikowych zabawek. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odpornym na wszelkie uszkodzenia. Zabawki z drewna nie pękają i nie psują się tak łatwo. Nawet, jeśli dziecko rzuci zabawką o podłogę pozostanie ona nienaruszona i nic złego się z nią nie stanie. Dzięki temu takie zabawki posłużą dzieciom o wiele dłużej, a nawet można będzie przekazać je innym maluchom. Warto podkreślić, że drewno to też materiał przyjemny w dotyku. Na drewnie widoczne są charakterystyczne słoje, a kolory są zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla dzieci, dzięki czemu bawią się one taką zabawką chętnie. Zabawki z drewna są też ponadczasowe i na pewno nigdy nie wyjdą z mody. Wielu z nas bawiło się drewnianymi pociągami, samochodzikami czy budowało zamki z drewnianych klocków. Dziś podobnie nasze dzieci mogą pobudzać swoją wyobraźnię dzięki drewnianym zabawkom. Mają one często prostą konstrukcję, dzięki czemu zabawa rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. Maluch, który będzie bawić się drewnianymi zabawkami będą mogły popisywać się kreatywnością przy wymyślaniu nowych konstrukcji czy zastosowań każdego z elementów.

Opracowanie:
Władysławowo 7a
tel. 508 273 365
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz