Materiał Partnera

Drewniane łóżka z sosny na dobry sen

Drewniane łóżka z sosny na dobry sen

Drewno towarzyszy ludzkości od zarania dziejów – budowano z niego domy, narzędzia pracy, sprzęty codziennego użytku. Przez długi czas było również praktycznie jedynym surowcem do produkcji mebli. Kilka dekad temu zaczęto stopniowo odchodzić od niego na rzecz innych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne i materiały drewnopochodne, obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w meble z prawdziwego drewna. Jednym z gatunków najczęściej stosowanych w meblarstwie jest sosna.

Skąd taka popularność sosny?

Sosna to drzewo iglaste, rosnące w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzują się bardzo szybkim wzrostem, a przy tym nie ma wygórowanych wymagań względem gleby. Jej drewno jest dość wytrzymałe i łatwe w obróbce, co z kolei stanowi ogromną zaletę przy produkcji mebli. Nic dziwnego zatem, że sosna w Polsce była często sadzona i obecnie powszechnie spotkać można ją na terenie całego kraju.

Zalety mebli sosnowych

Sosna posiada wiele atutów, czyniących z niej idealny materiał do produkcji mebli, szczególnie łóżek. Zaliczyć do nich możemy między innymi:

  • Elektrostatyczność – oznacza to, że łóżka sosnowe nie naładowują się energią elektryczną i nie przyciągają kurzu, ani nie powodują jego ruchu w powietrzu. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla alergików, gdyż w drobinkach kurzu kryją się roztocza, powodujące reakcję alergiczną.
  • Wpływ drewna na mikroklimat domu – naturalne drewno kryje w sobie soki i żywice, które w pozytywny sposób wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Podobny efekt na większą skalę uzyskuje się w domach drewnianych. Żaden inny materiał nie jest w stanie nam tego zapewnić

Obie te cechy sprawiają, że sosna jest wprost idealnym materiałem do produkcji łóżek, gdyż w połączeniu z materacami i pościelą antyalergiczną zapewnia zdrowy sen i sprzyja oddychaniu w nocy. Pozostałe atuty drewna sosnowego to bardzo przyjemna dla oka, naturalna estetyka (drewno można w zależności od gustu i potrzeb z łatwością przemalować) oraz bardzo niska cena. Szeroki wybór łóżek i innych mebli produkowanych z drewna sosnowego znajdziemy w ofercie firmy Meble Sosnowe Star.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz