Materiał Partnera

Drewniane elewacje – co warto o nich wiedzieć?

Drewniane elewacje – co warto o nich wiedzieć?

Elewacja to istotny element wykończenia domu. Na popularności zyskuje ostatnio naturalne wykończenie, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych budynku. Drewniane elewacje zachwycają swoim wyglądem, stanowiąc jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązanie. Na co zwrócić uwagę decydując się na taką opcję? Jakie są zalety drewnianego wykończenia domu?

Charakterystyka drewnianych elewacji

Ten rodzaj elewacji ceniony jest szczególnie przez osoby, które lubią kontakt z naturą i tradycyjne rozwiązania. Dopełniają one często wystrój wnętrza domu, utrzymany w prostym, ale jasnym i ciepłym stylu. Drewno doskonale łączy się także z innymi materiałami, również metalowymi i szklanymi. Można w ten sposób uzyskać ciekawe, nowoczesne wnętrze. Panele drewniane znajdujące się w ofercie Ar Wood s.c. posiadają wiele zalet. Bez wątpienia jest to ponadczasowy rodzaj wykończenia elewacji. Najistotniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego drewna. Dlatego o doradztwo w tej kwestii najlepiej jest zwrócić się do specjalisty, posiadającego doświadczenie w branży.

Zalety drewnianych elewacji

Zastosowanie drewna na elewacji budynku jest rozwiązaniem nie tylko eleganckim, ale także praktycznym. Nadaje ono fasadzie budynku ciepłego i przytulnego stylu. Ogromną zaletą tego materiału jest świetna izolacja cieplna. Dzięki temu, że ciepło dłużej utrzymuje się w środku domu, ma to przełożenie na wysokość rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo drewno, ma zdolności do oddawania pary wodnej, co pomaga w wytworzeniu i utrzymaniu korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach. Jest odporne na szkodliwe czynniki jak grzyb czy pleśń i nie odbarwia się pod wpływem kontaktu z promieniami UV. Co więcej, drewniane elewacje są łatwe w utrzymaniu. Na zewnątrz najlepiej sprawdzą się panele wykonane z drewna egzotycznego i iglastego. Istotne jest, aby pamiętać o ich regularnej konserwacji. Częstotliwość takich zabiegów uzależniona jest od rodzaju zastosowanego drewna. Odpowiednio pielęgnowane, będą zdobiły fasadę domu przez długie lata.

Opracowanie:
Łódź, Świtezianki 36
tel. 731 429 489
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz