Materiał Partnera

Drewniana podłoga – naturalne piękno na długie lata.

Drewniana podłoga – naturalne piękno na długie lata.

Drewno jest w pełni naturalnym materiałem o wszechstronnym zastosowaniu. Od lat używa się go do produkcji parkietów, które każdemu wnętrzu dodadzą stylu i elegancji. Choć drewniane podłogi sukcesywnie zastępowane są innymi rozwiązaniami, ich popularność nie maleje. Można wręcz powiedzieć, że przeżywają one swoisty renesans. Nie ma się czemu dziwić – wysokiej jakości parkiet to dobra inwestycja na długie lata. Dlaczego warto zdecydować się na podłogi z drewna w swoim domu?

Zalety podłóg drewnianych

Posadzki z drewna wyróżniają się uniwersalnością. Z łatwością dopasujemy je do pomieszczeń urządzonych w dowolnym stylu – od klasycznego, po industrialny. Z pomocą drewna doskonale podkreślimy również walory wnętrz urządzonych na wzór skandynawski. Wygląd parkietu możemy dobrać indywidualnie do swoich oczekiwań, wybierając spośród wielu gatunków drewna. Jak przekonuje specjalista z firmy Dobre Dla Domu – naturalne deski roztaczają w pomieszczeniach charakterystyczną – ciepłą i przytulną- atmosferę. Taka posadzka cechuje się również nieprzeciętną trwałością . Dzięki swojej grubości jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i różnego typu obciążenia. Ogromną zaletą jest fakt, że drewniany parkiet – w razie konieczności- można poddać renowacji, po czym wyglądać będzie jak nowy. Warto także podkreślić, że lite deski posiadają doskonałe właściwości izolacyjne – chronią przed utratą ciepła z pomieszczeń i je wyciszają, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku budynków piętrowych. Drewniane podłogi cechują się także antystatycznością, co w znacznym stopniu ogranicza powstawanie alergenów. Jest to istotne przede wszystkim dla osób uczulonych na kurz. Drewno dostosowuje się do wilgotności i temperatury powietrza w domu, tworząc mikroklimat przyjazny dla mieszkańców.

Czy są jakieś minusy?

Montaż podłóg drewnianych jest dość czasochłonny i skomplikowany, dlatego – aby cieszyć się pięknym efektem końcowym- należy powierzyć go profesjonalistom. Wiele sprawdzonych firm, które oferują sprzedaż posadzek z drewna, zajmuje się także ich instalacją. Warto zapytać o podobną usługę przy okazji zakupów. Często okazuje się, że taki „pakiet” jest dla klienta dużo bardziej atrakcyjny pod względem finansowym. Założenie parkietu wiąże się też z wyższą ceną niż montaż popularnych paneli. Trzeba jednak pamiętać, że podłoga z drewna przetrwa całe lata i zawsze można ją odnowić, czego nie da się zrobić ze – wspomnianymi już- panelami.

Podłogi z drewna to najbardziej uniwersalny i estetyczny rodzaj posadzek. Ich szyk i elegancja doceniana jest już od pokoleń. W obliczu piękna tego materiału, pomniejsze mankamenty wydają się być praktycznie niezauważalne.

Opracowanie:
Szczecin, Inwalidzka 63
tel. 91 573 92 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz