Materiał Partnera

Drewniana altana w ogrodzie

Drewniana altana w ogrodzie

Ogród jest bez wątpliwości wizytówką domu i pierwszym miejscem, na które zwracamy uwagę podczas wchodzenia na posesję. Drewniana altana w ogrodzie jest doskonałym wyborem dla osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz i cenią sobie komfort, ale też prywatność. Jaką altanę wybrać i jak o nią dbać, aby przez długie lata wyglądała jak nowa? Dowiedz się tego od nas!

Szlachetne drewno w ogrodzie

Drewno jest bez wątpliwości materiałem ponadczasowym, które dostępne jest w wielu naturalnie występujących opcjach kolorystycznych, dlatego bez problemów wybrać można takie rozwiązanie, jakie podoba nam się najbardziej - podpowiada nam eksperty firmy Dremeno Włodzimierz Olczak. Do tego dochodzi fakt, że drewno łatwo poddaje się procesowi malowania, więc zmiana koloru nawet w trakcie użytkowania wiaty ogrodowej nie stanowi żadnego problemu. Drewniane altany czy domki ogrodowe to sprawdzony wybór, na który warto postawić!

Jaką altanę z drewna wybrać? Wybór opcji jest naprawdę wielki, a firmy budujące altanki, takie jak firma Dremeno Włodzimierz Olczak, oferują zarówno rozwiązanie ze swojego katalogu, jak i  możliwość wykonania altany zgodnie z pomysłami klientów. Drewniana wiata ogrodowa powinna swoim wyglądem pasować do ogrodu, ale też do elewacji budynku. Tylko wtedy całość będzie wyglądać naprawdę pięknie. Otoczenie altany warto obsadzić krzewami lub kwiatami, dzięki temu będzie ona prezentować się naprawdę efektownie. W zależności od układu ogrodu, można zdecydować się zarówno na położenie altany blisko domu, dzięki temu będzie jego naturalnym przedłużeniem, jak i w odległym, cichym końcu ogrodu, gdzie zapewni intymność i spokój.

Wybierając altanę zwróć uwagę na opinię o firmie, która będzie ją budować. Warto wybierać tylko firmy z doświadczeniem, które mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami. Wybór zaufanej firmy pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności.

Konserwacja drewnianej altany

Jak dbać o domki ogrodowe z drewna? Surowe drewno jest pięknym, ale nietrwałym materiałem. Niezabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych altana będzie szarzeć, pokrywać się plamami i zacznie murszeć. Odpowiednia impregnacja i konserwacja pozwala na uniknięcie problemów i sprawia, że cieszyć się można pięknym drewnem przez wiele lat. Większość firm oferuje budowę altan, wiat czy tarasów z już zaimpregnowanego drewna, więc przez pierwszych kilka lat nie musimy się tym przejmować. Jakie preparaty stosować do dalszej pielęgnacji? Na rynku dostępnych jest wiele środków, które zabezpieczają drewno, a przy okazji pomagają odświeżyć kolor lub pogłębić naturalną barwę drewna.

Opracowanie:
Czarna Wieś, Słoneczna 71
tel. 519 181 945
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz