Artykuł sponsorowany

Dostęp do elektryczności nawet w czasie awarii – czym jest zasilanie gwarantowane?

Dostęp do elektryczności nawet w czasie awarii – czym jest zasilanie gwarantowane?

Zasilanie gwarantowane, nazywane częściej awaryjnym, to systemy służące do zabezpieczenia określonych urządzeń elektrycznych przed nagłymi problemami z dostawą prądu. Dzięki takim systemom, nawet w trakcie awarii, najważniejsze urządzenia w naszej firmie będą mogły kontynuować pracę. Jak zbudowany jest system zasilania awaryjnego? Jakie daje nam możliwości? Gdzie najczęściej wykorzystywane są układy zasilania gwarantowanego? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Zastosowanie zasilania gwarantowanego

Systemy zasilania gwarantowanego są niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie nawet krótka przerwa w dostawie prądu może wywołać szereg problemów. Zachowanie ciągłości zasilania jest bardzo potrzebne w wielu miejscach – w szpitalach, zakładach produkcyjnych czy na przykład w różnego rodzaju stacjach wojskowych lub badawczych. Zadaniem systemów zasilania gwarantowanego, jest zapewnienie nam dostępu do energii elektrycznej nawet w czasie awarii sieci. Firmą, która specjalizuje się w budowie układów zasilania gwarantowanego jest Comex S.A. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad 30 lat – jego pracownicy stworzyli już kilkadziesiąt tysięcy układów zasilania awaryjnego.

Z czego składa się układ zasilania awaryjnego?

Zasilanie awaryjne to system połączonych ze sobą urządzeń, które gwarantują nam dostęp do energii elektrycznej. W systemie zasilania gwarantowanego nie może zabraknąć rozdzielni elektrycznej – to ona odpowiada za rozdział zasilania napływającego z sieci na poszczególne obiekty. Zadaniem rozdzielni jest także zabezpieczanie odbiorników przed różnego rodzaju nieprawidłowościami związanymi z przeszyłem prądu. Kolejnym ważnym elementem układu zasilania gwarantowanego jest zasilacz awaryjny. Specjalne zasilacze typu UPS są wykorzystywane w biurach, szpitalach i w serwerowniach. Takie zasilacze są nam niezbędne wtedy, kiedy w obiekcie nie wykorzystano agregatu z kołem zamachowym. Sprawdzi się na przykład do podtrzymania działania sprzętu komputerowego, aż do jego bezpiecznego wyłączenia z sieci. Elementem koniecznym w każdym układzie zasilania awaryjnego, jest agregat prądotwórczy. Dzięki niemu unikniemy przestojów i będziemy mogli realizować zlecenia nawet w trakcie poważnej awarii. Ważnym elementem całego systemu są także urządzenia samoczynnie załączające rezerwę – to dzięki nim, w razie awarii, system automatycznie przełączy się na awaryjne zasilanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz