Materiał Partnera

Doskonalenie kompetencji lektorów języka niemieckiego

Doskonalenie kompetencji lektorów języka niemieckiego

Wielu lektorów języka niemieckiego, to osoby, które świeżo ukończyły studia I stopnia, lub też II, na kierunkach niemcoznawstwa, germanistyki, czy też filologii niemieckiej, a także lingwistyk, łączących niemiecki z np. angielskim, hiszpańskim, francuskim, a nawet arabskim! Warto wiedzieć, że tacy specjaliści, często na początku swojej kariery, zajmują się kształceniem dzieci i młodzieży. Wielu lektorów marzy jednak o pracy dydaktycznej na uczelniach wyższych, w szkołach publicznych, lub też w dużych korporacjach. Doradzamy im, jak doskonalić swoje kompetencje językowe!

Wybierz kursy internetowe i stacjonarne kończące się certyfikatami

Przy wyborze kursów pozwalających na doskonalenie kompetencji języka niemieckiego, powinno zwracać się uwagę głównie na takie oferty kształcenia, które zagwarantują zarówno lekcje e-learningowe, jak i stacjonarne. Drugim ważnym wyznacznikiem, jest to, aby kończyły się one wydaniem odpowiedniego certyfikatu, którzy nie tylko przyda się nam na rozmowach kwalifikacyjnych w Polsce, ale także w całej Europie i w Niemczech. Szczególnie ważnym dokumentem potwierdzającym wysokie kompetencje dydaktyczne, jest Weiterbildungszertifikat Deutsch unterrichten – Grundlagen für die Praxis (nauczanie języka niemieckiego – Podstawy praktyki), który nie tylko pozwala na podjęcie szerszej pracy w szkołach językowych, ale także, który otwiera drogę do kariery w dużych firmach. Certyfikat ten, mający wartość aż 28 punktów ECTS, może być również bramą, do prowadzenia różnego rodzaju kursów na terenie Niemiec! Może być to bardzo ważne m.in. ze względu na ilość emigrantów na terenie państwa naszego zachodniego sąsiada, którzy według różnych danych, coraz chętniej nabywają umiejętności posługiwania się w stopniu komunikatywnym w języku niemieckim!

Koncepcja DDL – GOETHE INSTITUTE

Świetną formą doskonalenia kompetencji językowo-dydaktycznych dla nauczycieli/lektorów niemieckojęzycznych, jest koncepcja DLL, opracowana przez GOETHE INSTITUTE. Została ona przygotowana w taki sposób, aby wykształcić wśród kursantów prawidłowe wzorce skutecznego nauczania m.in. osób dorosłych. Ważne przy tym są nagrania z zajęć, ukazujące błędy w przekazywaniu wiedzy, czy też wymiana doświadczeń, z innymi kursantami-nauczycielami. Warto przy tym wiedzieć, że całe szkolenie w GOETHE INSTITUTE, jest bardzo elastyczne i składa się zarówno z części e-learningowych, jak i stacjonarnych, pod okiem najlepszych ekspertów dydaktyki języka niemieckiego. Z pełnym programem kursu DLL - DEUTSCH LEHREN LERNEN, warto zapoznać się na stronie internetowej GOETHE INSTITUTE.

Opracowanie:
Kraków, Rynek Główny 20
tel. 12 422 58 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz