Materiał Partnera

Doradztwo elektryczne na etapie budowy domu

Doradztwo elektryczne na etapie budowy domu

Techniczne doradztwo elektryczne to usługa, z której mogą skorzystać zarówno klienci instytucjonalni, jak i indywidualni. Jeśli chodzi o właścicieli domów jednorodzinnych, warto wiedzieć, że pomoc odpowiedniego specjalisty, może się niesamowicie przydać już w etapach wznoszenia obiektu, ale także w obiekcie funkcjonującym. Jaki jest zaś cel tej pomocy? Przede wszystkim dążenie do zapewnienia sobie oszczędności energetycznych już od pierwszego dnia eksploatacji instalacji w obiekcie i wszystkich podłączonych do niej urządzeń…

Doradztwo elektryczne – pomoc techniczna

Warto mieć na uwadze, że doradztwo elektryczne lub energetyczne można podzielić na dwie formy, jedną z nich jest doradztwo techniczne. To właśnie wtedy specjalista oceni projekt instalacji, w celu określenia sposobu wykorzystania urządzeń lub dokona stosownych pomiarów zużycia energii i oceny efektywności pracy urządzeń w funkcjonującym obiekcie. W analizach ujęte zostaną całościowe zużycie energii, a także wszystkie procesy ją wykorzystujące. Wieloetapowe działania analityczne, pozwalają zatem już w fazie budowania domu, zaproponować odpowiednie wdrożenia ku rozwiązaniom energooszczędnym oraz proekologicznym. Należy tu podkreślić zaś to, że mogą one zostać podjęte zarówno przy konieczności  poniesienia dodatkowych kosztów inwestycyjnych – które zapewnią odpowiedni zwrot inwestycji – lub też mogą wyróżniać się brakiem konieczności angażowania dodatkowych nakładów finansowych w celu zapewnienia oszczędności.

Skupiając się na pierwszej grupie, doradcy elektryczni, często rekomendują zastosowanie nowoczesnych technologii w postaci: wentylacji z rekuperatorami odzysku ciepła, paneli fotowoltaicznych, zadbania o odpowiednie oprawy oświetlenia, czy nawet baterii kompensujących moc bierną! Sposobów na niższe rachunki jest wiele, dlatego dzisiaj warto już na etapie budowy, poznać najkorzystniejsze z nich. Eksperci firmy ECPLUS, którzy dzisiaj rekomendują między innymi wdrożenie w budynku systemów automatyzacji SmartDOM. Korzyści oszczędnościowe, jakie płyną z użytkowania takiego rozwiązania, mogą być bardzo duże!

Doradztwo w zakresie optymalizacji warunków umów energetycznych

Prawidłowe funkcjonowanie obiektu, to w dużej mierze eksploatowanie mediów. Tu po raz kolejny już na etapie realizacji inwestycji, warto współpracować z dobrym doradcą elektrycznym. Dlaczego? To on pomoże bowiem nam w podpisywaniu korzystnych umów z dostawcami prądu oraz gazu, uwzględniając przy tym stosowane taryfy, czy określając dokładnie tzw. umowną moc zamawianą, która powinna być zbieżna z mocą rzeczywistą. Między innymi zwracanie uwagi, właśnie na ten element porozumień z dystrybutorami prądu i gazu, pozwala na zmniejszenie kosztów rocznych za media nawet do 40%! Nie jest to jednak możliwe bez audyty energetycznego, który jest tak ważny dzisiaj nie tylko w budownictwie komercyjnym, gospodarczym, przemysłowym, czy publicznym, ale również właśnie w tym mieszkalnym! 

Opracowanie:
Lewin Brzeski, Matejki 3-5 lok. 10
tel. 724 998 742
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz