Materiał Partnera

Domy oraz konstrukcje drewniane i ich zalety

Domy oraz konstrukcje drewniane i ich zalety

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał. Wykorzystywany w budownictwie i aranżacji wnętrz dodaje ciepła i sprzyja tworzeniu domowej atmosfery. Kojarzy nam się przytulną, prawdziwie rodzinną atmosferą. Pasuje zarówno do mieszkań urządzonych tradycyjnie, jak i tych bardziej nowoczesnych. To również materiał ekologiczny, jego zasoby są regulowane w sposób niezagrażający środowisku.

Domy z drewna

To rozwiązanie znane jest od bardzo dawna, już najstarsze cywilizacje budowały domy z drewna. Zastosowanie nowoczesnych metod obróbki drewna oraz osiągnięć budownictwa pozwala na stworzenie stabilnych konstrukcji, które znajdują różnorodne zastosowanie.

Pierwszym są domy z drewna do użytku całorocznego. Budowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej będą nie tylko wytrzymałe i bezpieczne, ale również stylowe. Drewno tworzy niepowtarzalny klimat, którego nie można niczym zastąpić.

Niezwykle popularne są domy letniskowe z drewna – spotkać je możemy w całej Polsce, niemal w każdej miejscowości turystycznej. Pasują do każdego miejsca, czy będzie to nadmorski kurort, czy ośrodek wypoczynkowy w górach. Są wygodne, funkcjonalne i zapewniają poczucie prywatności podczas wypoczynku.

Innym zastosowaniem drewna w budownictwie są domy z bala.  Budową domów z drewna oraz innych konstrukcji drewnianych zajmuje się firma Mirgos.

W ogrodzie

Drewno sprawdza się wszędzie, ale chyba nigdzie nie pasuje tak idealnie, jak w ogrodzie. Odpowiednio zaimpregnowane będzie nam służyło przez wiele lat. Tu także ma wiele zastosowań. Możemy zbudować drewniane domki narzędziowe, budy dla psów, garaże, pergole, studnie czy też altany z drewna  lub domki do zabawy dla dzieci.

Ciekawym elementem ogrodu będzie drewniany grill  lub piec do chleba i pizzy z zadaszeniem – pozwoli stworzyć nam miłe miejsce do spędzania letnich popołudni wraz z rodziną. Tradycyjnie też możemy zdecydować się na drewniane meble ogrodowe – ławy, krzesła, stoły. Też huśtawki drewniane cieszą się dużą popularnością.

Aranżacja wnętrz

Zastosowanie wykończeń wnętrz i akcesoriów drewnianych jest wyrazem dobrego smaku. Wykorzystanie tego materiału daje nam możliwość połączenie domowego ciepła z nowoczesnymi formami. Zastosowanie drewna w mieszkaniu może być wielorakie – od paneli podłogowych i ściennych, przez meble, po elementy  czysto dekoracyjne. Wielość gatunków drewna pozwoli na kreowanie aranżacji w najróżniejszych stylach.

Pamiętajmy jednak o umiarze, nadmiar sprawi, że drewno, zamiast rozjaśnić pomieszczenie, jedynie je przytłoczy.

Opracowanie:
Tomice, Puławska 5
tel. 604 195 284
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz