Artykuł sponsorowany

Dom szkieletowy – nowe oblicze budowania

Dom szkieletowy – nowe oblicze budowania

Budowanie domu jednorodzinnego to jeden ze sposobów zapewnienia wieloletniego lokum nawet dużej rodzinie. W Polsce budowa domów jest znów popularna i wiele osób wybiera tę opcję, zamiast kupowania mieszkań. Nową formą budownictwa jednorodzinnego są coraz bardziej doceniane domy szkieletowe.

Zalety nowoczesnego budownictwa drewnianego

O domach z drewna można by mówić godzinami. Ich dobrodziejstwa, wygodę oraz urok wizualny doceniali już nasi przodkowie, którzy właśnie z tego materiału budowali większość swoich siedzib. Dawniej budowanie z drewna było też koniecznością z uwagi na brak materiałów, jakie znamy obecnie. Moda na drewniane domy powróciła pod koniec XX wieku i do dziś zyskują one uznanie wielu inwestorów. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie projektów na miarę czasów współczesnych. Wykonane z drewna domy są nie tylko ekologiczne, ale również komfortowe oraz posiadają cały szereg dodatkowych zalet. Pierwszą z nich, a dla wielu osób najistotniejszą, jest krótki czas budowy oraz możliwość jej przeprowadzenia o każdej porze roku. Tego typu konstrukcje nie wymagają prac murarskich, betonowania czy tynkowania, a więc nie są uzależnione od temperatury otoczenia. Jedynym elementem murowanym jest niewielki fundament. Poza tym konstrukcje takich domów są lekkie, a to oznacza mniejsze fundamenty i niższy koszt budowy.

Domy szkieletowe czyli kanadyjskie

Atrakcyjność domów drewnianych sprawia, że pojawiły się na naszym rynku produkty sprzyjające ich budowie i jeszcze bardziej skracające jej czas oraz minimalizujące koszty. Do tych nowoczesnych rozwiązań zaliczają się oferowane przez Hantverkarpoolen gotowe konstrukcje szkieletowe. Takie budynki są powszechnie konstruowane w Kanadzie, stąd ich często spotykana nazwa – domy kanadyjskie. Istotą tych konstrukcji jest zakup u producenta gotowego szkieletu budynku, wykonanego w taki sposób, że jego postawienie wymaga jedynie złożenia na podobieństwo zestawu klocków. Powstający szkielet to ogólna rama budynku wraz z dachem, a często także z elementami sprzyjającymi zagospodarowaniu terenu wokół domu. Zaliczają się do nich podesty werandy, schody zewnętrzne czy barierki. Domy szkieletowe są łatwe w budowie, a ich wykończenie wymaga umocowania płyt z ociepleniem, bez kosztownego stawiania murów i tynkowania.

Dla kogo dom szkieletowy?

Budowanie domów w polskich realiach zazwyczaj wiąże się z inwestycją na długie lata. Jeśli rodzice decydują się na zainwestowanie oszczędności swojego życia w taki budynek, to najczęściej z myślą o przekazaniu go dzieciom, a potem może również wnukom. Takie budynki wymagają długiego czasu budowy i jeszcze dłuższego wykańczania wnętrz. Domy szkieletowe to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą zamieszkać w nich szybko, bez rozkładania przeprowadzki na długie lata. Dom szkieletowy budowany jest mniej więcej na 50 lat. Po tym okresie wymaga gruntownego remontu związanego z inwestycjami, dlatego najlepiej sprawdza się w przypadku tych osób, które planują jego sprzedaż na starość i przeprowadzkę do mniej uciążliwego mieszkania. Kolejny atut to niskie koszty budowy w stosunku do domów murowanych, dlatego na budynki szkieletowe mogą sobie pozwolić osoby dysponujące mniejszą gotówką, które nie chcą wikłać się w dodatkowe, uciążliwe kredyty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz