Artykuł sponsorowany

Dom Seniora Słoneczny Stok – idealne miejsce na powrót do zdrowia

Dom Seniora Słoneczny Stok – idealne miejsce na powrót do zdrowia

Rekonwalescencja po kontuzji lub operacji bywa trudna, zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku. W takim wypadku bez pomocy fachowców się nie obejdzie, dlatego warto rozważyć pobyt zdrowotny dla seniorów w ośrodku wypoczynkowym, który oferuje zabiegi rekonwalescencyjne. Doskonałym przykładem jest Rezydencja Złoty Stok w Wiśle, gdzie można udać się po zdrowie i dobre samopoczucie. Dlaczego warto wyjechać na rehabilitację w góry? Sprawdźmy!

Turnus rehabilitacyjny – świetny sposób na zdrowie

Osoby w podeszłym wieku potrzebują dużo więcej czasu, aby powrócić do zdrowia po przebytym urazie lub operacji. Nie jest to nic dziwnego, wszak wraz z upływem lat zmienia się naturalna zdolność regeneracji uszkodzonych tkanek. W efekcie proces leczenia trwa dłużej i wymaga więcej uwagi. Bez fachowej rehabilitacji się nie obejdzie, ale czasem ciężko zapewnić rodzicom w podeszłym wieku czy dziadkom możliwość komfortowego przejścia rekonwalescencji w domu. Dobrym pomysłem jest pobyt w sanatorium lub w ośrodku specjalizującym się w pielęgnacji osób starszych. Wczasy rehabilitacyjne w Rezydencji Słoneczny Potok w Wiśle to wspaniały sposób na przyśpieszenie procesu leczenia i regeneracji organizmu.

Podczas pobytu w ośrodku, seniorzy mogą odpocząć i w spełni skupić się na powrocie do sprawności. Pensjonariusze mają zapewnione wszelkie wygody, wyżywienie oraz całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu. Co ważne, zabiegi rekonwalescencyjne w domu seniora Słoneczny Stok dopasowane są do indywidualnych potrzeb podopiecznych tak, aby rehabilitacja przebiegała sprawnie i w odpowiednim tempie, dopasowanym do stanu zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne są wskazane przede wszystkim osobom podczas rekonwalescencji, jednak z usług Rezydencji Słoneczny Stok śmiało mogą skorzystać również osoby sprawne. Ćwiczenia, ruch na świeżym powietrzu oraz czas spędzony z innymi z pewnością pozytywnie wpłyną na ogólną sprawność osób starszych.

Dlaczego warto wybrać Słoneczny Stok?

Dobry pensjonat dla osób starszych musi spełniać szereg kryteriów. Przede wszystkim powinien być odpowiednio skonstruowany, a usunięcie przeszkód środowiskowych jest kluczowe, bo  pensjonariuszami bardzo często są osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich lub o kulach. Budynek musi być, więc odpowiednio przystosowany, aby poruszanie się po nim nie stanowiło problemu. Rezydencja Słoneczny Stok posiada również windę ułatwiającą przemieszczanie się po ośrodku.

Bardzo istotne są też same pokoje, a te w domu seniora w Wiśle są przestronne i wygodne, dzięki czemu można odpocząć w spokoju po codziennych ćwiczeniach. Istotną rolę pełni również część wspólna, gdzie można spędzać czas w towarzystwie innych pensjonariuszy i nawiązać nowe znajomości. Wszak turnusy rehabilitacyjne to wspaniały sposób na podreperowanie zdrowia fizycznego oraz psychicznego – kontakt z innymi ludźmi jest bardzo istotny w procesie rekonwalescencji.

Warto też wspomnieć, że Dom Seniora Słoneczny Stok położony jest w niezwykle malowniczym i urokliwym miejscu. Górski pejzaż wpływ kojąco na zmysły i zachęca do pobytu na świeżym powietrzu. Piękne okoliczności przyrody sprzyjają również zorganizowanym wycieczkom, które są organizowane przez pracowników, aby urozmaicać pensjonariuszom czas. Ponadto dom seniora w Wiśle zapewnia swoim gościom pełne wyżywienie, masaże, możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych, a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze. Ośrodek jest nastawiony na pobyt krótkoterminowy, jednak istnieje możliwość przedłużenia go wedle potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz