Artykuł sponsorowany

Dom Seniora Salutaris — Na czym polega profesjonalna opieka nad osobami starszymi?

Dom Seniora Salutaris — Na czym polega profesjonalna opieka nad osobami starszymi?

Opieka nad osobami starszymi sprawiać może duże trudności. Nie chodzi tu o poświęcanie swojego czasu drugiej osobie, a możliwość zapewnienia najbliższym troski i uwagi, jakiej potrzebują. W domach opiekuńczo-leczniczych takich jak Dom Seniora Salutaris, można otrzymać wsparcie w prowadzeniu zajęć aktywizujących. Mowa tutaj o terapii zajęciowej, rehabilitacji i opiece zgodnej z zaleceniami lekarza. Jakie świadczenia są dostępne w domach seniora?

Jak działają domy seniora?

Dawniej jeszcze 10-15 lat temu miejsca, które zajmowały się profesjonalną opieką całodobową nad osobami starszymi, jak np. Dom Seniora Salutaris w Złotym Stoku, pogardliwie nazywano domami starców. Jak wyjaśnia nam specjalista ds. organizowania opieki nad pensjonariuszami:

Szukając placówki oferującej opiekę całodobową nad ludźmi w podeszłym wieku, można zdecydować się na umieszczenie bliskiego w tzw. DPS-sie albo prywatnym domu seniora. Dawne domy starców to były miejsca, gdzie starsi niemal wyłącznie „żyli”, by nie powiedzieć, wegetowali z dnia na dzień — mieli zapewniony dach nad głową, jedzenie marnej jakości, wizytę pielęgniarki na parę godzin dziennie.

Dzisiejsze obiekty — takie jak wspomniany wyżej to nowocześnie wyposażone budynki. Zatrudniają one doświadczonych terapeutów, opiekunów, lekarzy i pielęgniarki. Zapewniają całodobową opiekę lekarską (geriatra, psycholog, neurolog), pielęgniarską, rehabilitację, wyżywienie, terapię zajęciową czy też wsparcie duszpasterskie. Wszystko z zachowaniem najwyższych standardów obsługi i poszanowania odrębności drugiego człowieka.

Jaki rodzaj pomocy oferują domy seniora?

Wspomniany obiekt Salutaris działający od 2002 roku świadczy usługi zarówno fachowej opieki nad osobami starszymi, jak i chorymi na choroby nowotworowe, psychiczne, czy też zmagającymi się uzależnieniami. Poza pobytem stacjonarnym pracownicy dbają o chorych w ich domach, wspierając w wykonywaniu codziennych czynności jak: spożywaniu posiłków, robieniu zakupów, słaniu łóżka czy też wykonywaniu prac porządkowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz