Materiał Partnera

Dom pogrzebowy i zakład kamieniarski – region Krakowa

Dom pogrzebowy i zakład kamieniarski – region Krakowa

Śmierć bliskich osób to dla rodzin bardzo wielka strata. Wielokrotnie dużym wysiłkiem w czasie żałoby okazuje się zorganizowanie pogrzebu. To dlatego dzisiaj zakłady funeralne, są w stanie przejąć pełne obowiązki związane z przygotowaniem pochówku, a także ceremonii, czy też konsolacji. Taką pomoc w regionie Krakowa, zapewnia między innymi Zakład Pogrzebowy „Frankowscy”.

Pełne czynności organizacji pogrzebu

Takie zakłady pogrzebowe, jak „Frankowscy”, są gotowe pomóc rodzinom, które się do nich zgłoszą we wszystkich działaniach pogrzebowych, różnych obrządków kulturowych. Na pełną organizację pochówku cmentarnego, a także ceremonii w świątyni, składają się zatem: zaproponowanie odpowiedniej trumny, oprawy florystycznej i muzycznej, wieńców i wiązanek, przygotowanie transportu dla gości, wypełnienie spraw administracyjnych w parafiach i nekropoliach, czy zapewnienie przygotowania grobowca.

Domy pogrzebowe, są zatem w stanie odciążyć rodziny zmarłych na wszystkich etapach organizacji pogrzebu. Ważny jest ten początkowy, związany z transportem ciała i jego odpowiedniego przygotowania do pogrzebu. Tu bardzo ważne jest to, aby zakład zapewniał 24 godziną obsługę, a także pomoc przy załatwianiu spraw urzędowych. To właśnie zapewnia dom pogrzebowy „Frankowscy”, który podejmuje się bezgotówkowej organizacji ceremonii pogrzebowych w ramach zasiłku ZUS i KRUS.Kremacja ciała

Coraz większa liczba rodzin zmarłych, prosi zakłady pogrzebowe o pochówek bliskiego w urnie. To wtedy należy przygotować proces kremacyjny, który wykonywany jest w krematoriach – takich w Polsce jest około 60. Warto wiedzieć, że sama kremacja zwłok, nie musi wiązać się z tym, iż pochówek nie będzie wyglądał podobnie, jak ten tradycyjny. Jedyną różnicą jest bowiem tylko to, iż zamiast trumny, zmarły grzebany będzie w urnie kamiennej, drewnianej, czy też szklanej, wykonanej z licznymi zdobieniami i w różnej formie. Godne podkreślenia jest jednak to, że domy pogrzebowe, są gotowe na spełnienie niestandardowych oczekiwań rodzin organizujących pogrzeb. Te wypełnia w pełnym profesjonalizmie zakład pogrzebowy „Frankowscy”, który jest w stanie przygotować piękną ceremonię związaną z kremacją ciała, a następnie tę kościelną i cmentarną (bądź też w kolumbarium).

Kamieniarstwo funeralne

Po upływie kilku tygodni lub miesięcy, rodziny często zwracają się do zakładów pogrzebowych o wykonanie nagrobków z kamienia. Mogą one być wykonane z gnejsu, grafitu, piaskowców, czy też z marmurów, także z elementami stalowymi, szklanymi oraz drewnianymi. Piękne nagrobki według własnego projektu, lub też z listy gotowych wzorów, oferuje dom pogrzebowy „Frankowscy”, który podejmuje się także renowacji grobów, czy profesjonalnych działań liternictwa nagrobnego – dopisanie, odnawianie liter, fotografie nagrobne. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz