Artykuł sponsorowany

Dom pod klucz – co warto wiedzieć?

Dom pod klucz – co warto wiedzieć?

Inwestycja budowy domu jest bardzo złożona i często wymaga zatrudnienia wielu firm budownictwa mieszkaniowego. Mowa o przedsiębiorstwach, które zajmują się samym wzniesieniem obiektu, jak i tych zajmujących się pełnych ich wykończeniem. Dzisiaj bowiem coraz więcej osób decyduje się na tak zwaną opcję domu pod klucz. Pozwala ona na skrócenie czasu przebiegu całej inwestycji, a co za tym idzie na znaczne obniżenie kosztów.

Z jaką firmą podjąć współpracę?

Jeśli chodzi o budowę domu pod klucz, mamy do wyboru dwie najpopularniejsze opcje. Pierwsza z nich zakłada zatrudnienie jednej firmy budowlanej, która wykona wszystkie elementy domu. Druga zaś opiera się na wynajęciu jednego przedsiębiorstwa, które postawi obiekt do stanu surowego, oraz kolejnego, które wyspecjalizowało się w profesjonalnym wykańczaniu wnętrz, a także w szeroko pojętych pracach modernizacyjnych oraz remontowych. Jednym z takich usługobiorców jest Firma Budowlana Andrzeja Baranowskiego działająca na terenie województwo kujawsko-pomorskiego w Żurawicach (firma zajmuje się każdym etapem budowy domu, obiektów gospodarczych, przemysłowych, biurowych, czy publicznych). Tego typu przedsiębiorstwa podejmują się wszystkich prac, które pozwolą przystosować dom do komfortowego zamieszkania nie tylko w kwestii użytkowej, ale również estetycznej. Najkorzystniejsze umowy z opcją domu pod klucz zakładają bowiem także wykonanie podjazdów z kostki brukowej, czy przygotowanie niestandardowych konstrukcji pomieszczeń – np. sufity podwieszanie LED.

Dom pod klucz – co przez to rozumieć?

Dom pod klucz to potoczne określenie budowlane, które zakłada wykonanie inwestycji budowy obiektu mieszkalnego – wraz z terenem wokół niego – do takiej postaci, która będzie umożliwiała właścicielom przystąpienie do umeblowania. Najlepsze oferty tego typu przewidują pełne przekształcenie stanu surowego domu w stan deweloperski. Zakłada on przygotowanie przez firmę budowlaną parkietów, ceramiki, kominków, stolarki okiennej i drzwiowej, schodów, sufitów i ścian (tynkowanie, malowanie, nakładanie kamienia naturalnego i płytek), oświetlenia, a także wszystkich niezbędnych do funkcjonowania instalacji przesyłu mediów (wodno-kanalizacyjne, grzewcze, system dystrybucji powietrza, elektryczne, telekomunikacyjne). Wskazówką dla inwestorów powinno być również to, czy dany podmiot specjalizuje się w aranżacji wnętrz. Jeśli bowiem planujemy bezstresową realizację budowy domu bez własnego udziału, powinniśmy powierzać inwestycję w ręce przedsiębiorstw ogólnobudowlanych zatrudniających architektów, geodetów, projektantów wnętrz, montażystów instalacji, czy też dekarzy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz