Materiał Partnera

Dom od podstaw

Dom od podstaw

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu ludzi. Przestronne wnętrza, ogród, własny garaż – to tylko niektóre z jego wielu istotnych elementów. Zbudowanie takiego budynku od podstaw to bardzo duże przedsięwzięcie. Do jego realizacji nie wystarcza tylko wynajęcie ekipy budowlanej i powierzenie jej wszystkich zadań – potrzebny jest zawsze projekt. Czy może go wykonać jedynie profesjonalista?

Wymarzone cztery ściany

Każdy z nas, zapytany o dom, ma jakąś jego wizję. Niektórzy gustują w małych, funkcjonalnych budynkach, inni zaś jako swój typ podadzą monumentalne pałace, pełne przepychu i luksusu. Większości ludzi kojarzy się on jednak jako prosty schemat: budynek, ogród, garaż. W każdej z tych konfiguracji do budowy domu potrzebny jest jednak plan. Nie może być on jedynie efektem naszej wyobraźni, ale profesjonalnym projektem, pozwalającym na wybudowanie domu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Budowa domu to również szereg biurokratycznych czynności: załatwianie odpowiednich pozwoleń, dokumentacja budowlana, wnioski wymagane w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Wszystkim tym zajmuje się na przykład Biuro Projektów Konstrukcyjno-Budowlanych KONTRA. Profesjonalne doradztwo jest kluczowe w przypadku budowy domu jednorodzinnego. Pozwala zaoszczędzić czas, a więc i przyspieszyć realizację projektu, ale też nie uszczupli niepotrzebnie naszego portfela, gdyż pozwoli nam uniknąć zbędnych kosztów. Dom nieodłącznie kojarzy się z rodziną – tej zaś chcemy zawsze zapewnić bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki. Jest to możliwe jedynie w przypadku korzystania z odpowiedniego projektu budowlanego, przygotowanego przez fachowców.

Dom dla samochodu

Zagospodarowanie działki to dylemat każdego projektanta domów. Zazwyczaj nie ograniczamy się jedynie do wybudowania domu mieszkalnego, ale inwestujemy również w dodatkowe budynki gospodarcze. Najczęstszym wyborem jest garaż. Obiekt ten może być samodzielny, ale może też stanowić integralną część innego budynku. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona pojazdów mechanicznych przed czynnikami zewnętrznymi, np. trudnymi warunkami pogodowymi. Jest też skuteczną ochroną antywłamaniową, bowiem by ukraść nasz pojazd znajdujący się w garażu, złodziej musi najpierw przedostać się na posesję, następnie sforsować zabezpieczenia drzwi garażowych. Szereg czynności z tym związanych zdecydowanie utrudnia kradzież i zniechęca potencjalnych włamywaczy. Ponadto własny garaż to gwarancja stałego miejsca parkingowego. Jest to niezwykły komfort, który likwiduje problemy z przepełnionymi parkingami publicznymi. Warto zatem przy budowaniu domu jednorodzinnego  pomyśleć o schronieniu dla naszych pojazdów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz